لیگ برتر ایران نیمه کاره نمی‌ماند

  • کد خبر : 35935
  • 21 فروردین 1399 - 13:01
لیگ برتر ایران نیمه کاره نمی‌ماند

به گزارش نیوز، در این روز‌هایی که مسابقات فوتبال باشگاهی سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده، مدام شاهد گمانه زنی‌های مختلف در مورد از سرگیری مسابقات یا نیمه کاره ماندن آن در کشور‌های مختلف جهان هستیم. حتی در ایران هم مدام برخی از مربیان و کارشناسان و حتی مدیران عامل باشگاه‌ها در مورد شرایط برگزاری لیگ برتر نوزدهم صحبت‌های مختلف و حتی پیشنهاد‌های جالب و گاهی عجیب را بیان کرده اند. از اعلام قهرمانی پرسپولیس بگیرید تا انتقال امتیاز‌ها به فصل آینده!

این در حالی است کهفیفا در روز‌های گذشته به طور تلویحی تاکید کرد که مسابقات این فصل باشگاه‌های کشور‌های مختلف باید برگزار شود و به همین دلیل هم اعلام کرد قرارداد بازیکنان تا پایان مسابقات این فصل خواهد بود حالا هر زمانی که مسابقات به پایان برسد! به این ترتیب فیفا می‌خواهد که مسابقات باشگاهی سراسر جهان در این فصل به پایان برسد. همانطوریکه وقتی بلژیک به طور زودهنگام قهرمان این فصل خود را اعلام کرد یوفا از آن خرده گرفت که باید یک هفته باقی مانده از لیگ این کشور هم برگزار شود و اعلام قهرمان زودهنگام درست نیست.

از سویی دیگر مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم بار‌ها اعلام کرده اند خواهان تعطیلی مسابقات نیستند و همه منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند تا بدانند چه زمانی تیم‌ها مجاز به انجام تمرینات خود هستند تا زمان از سرگیری مسابقات را اعلام کنند. به این ترتیب بعید به نظر می‌رسد با توجه به تاکید فیفا و حتی‌ای اف سی مسابقات نوزدهمین دوره لیگ برتر نیمه کاره باقی بماند. زیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا هم می‌خواهد مسابقات نیمه کاره لیگ قهرمانان آسیا در ۲۰۲۰ را به پایان برساند حتی اگر این بازی‌ها به صورت متمرکز در یک یا دو کشور برگزار شود.

از سویی دیگر فیفا اعلام کرده زمان نقل و انتقالات تابستانی لیگ‌ها برای فصل آینده زیاد خواهد شد و احتمالا به جای ۸۴ روز (۱۲ هفته) ۱۴ یا حتی ۱۶ هفته خواهد بود تا اول تکلیف مسابقات فصل جاری مشخص شود و بعد زمان کافی برای نقل و انتقال بازیکنان وجود داشته باشد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=35935

ثبت نظر

-