فروپاشی حمایت سخت دلار + نمودار

  • کد خبر : 358424
  • 29 دی 1399 - 21:00
فروپاشی حمایت سخت دلار + نمودار

 

 

 

سکه وارد کانال ۹ میلیونی شد

به گزارش نیوز  برخی فعالان این محدوده را حمایت سخت دلار می دانند و اعتقاد دارند که حمایت سخت دلار در صورتی که اسکناس امریکایی زیر آن تثبیت شود، به سوی مرز ۲۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد.

با این حال، برخی از تحلیل گران فنی اعتقاد داشتند، بازار به پایان روند نزولی خود نزدیک شده است؛ آن ها به سایر معامله گران توصیه می کردند که از این پس در فروش ارز احتیاط کنند؛ این گروه باور دارند، بازار حضور بایدن را پیش خور کرده است و با آغاز به کار رییس جمهور آمریکا، منتظر خبرهای تازه تر خواهد ماند.

فروپاشی حمایت سخت دلار + نمودار

هر سیگنالی که موجب شود بازار تصور کند، تحریم ها به زودی لغو نخواهد شد، می تواند منجر به بازگشت قیمتی دلار شود. در مقابل، اگر خبری مبنی بر لغو تحریم های نفتی منتشر شود، دلار می تواند زیر ۲۰ هزار تومان هم قرار بگیرد.

سقوط دلار در روز دوشنبه موجب شد که سکه امامی دچار ریزش شود. فلز گران بهای داخلی در سومین روز هفته به زیر مرز ۱۰ میلیونی تومانی رفت و حتی حمایت ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را از دست داد.

سکه روز دوشنبه از سوی اونس طلا هم حمایت خاصی دریافت نکرد و ارزش ذاتی این فلز گران بها نیز تا ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پایین رفت.

سکه به صورت هیجانی ممکن است به سوی کف ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیز حرکت کند، مخصوصا اگر خیلی زود به بالای مرز ۱۰ میلیون تومان بازنگردد.

در بازار طلا نیز اوضاع در روز دوشنبه به کام فروشندگان بود، چرا که هر گرم طلای ۱۸ عیار مرز یک میلیون تومانی را از دست داد و تا محدوده ۹۳۰ هزار تومانی پایین رفت.

شگفتگی معامله گران از افت دلار

پیش بینی تحلیل گران در روزهای اخیر در مورد کف قیمت دلار بارها غلط از آب درآمده است. برخی از آن ها وضعیت بازار را غیرطبیعی می دانند و عنوان می کنند، «عجیب است که دلار به هیچ حمایتی واکنش نشان نمی دهد».

اشاره آن ها به بیش از ۲۵۰۰ تومان افت دلار طی دو روز کاری اخیر بوده است، جایی که بازار سه حمایت ۲۳ هزار و ۸۰۰، ۲۲ هزار و ۵۰۰ و ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان را به راحتی از دست داد.

افت شدید و یکباره دلار موجب شده است که برخی از معامله گران از بازار کناره بگیرند. آنها به دنبال آن هستند که با اطمینان از پایان روند نزولی، در موقعیت خرید قرار بگیرند.

با اخبار نیوز  همراه باشید…

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=358424

ثبت نظر

-