خودرو در سرازیری قیمت+ جدول

  • کد خبر : 358280
  • 29 دی 1399 - 18:02

خودرو در سرازیری قیمت+ جدول

گزارش اقتصاد از آخرین تحولات بازار خودروی تهران


نیوز :

روند بازار خودرو باز هم نزولی شد. استارت کاهش قیمت خودرو در ایران از آبان ماه همزمان با تغییر وتحولات سیاسی در آمریکا زده شد و طی حدود دوماه با وجود نوسانات مقطعی، روند کلی بازار نزولی شد.

 به گزارش نیوز ؛به  گفته فعالان بازار خودرو محصولات پرتیراژ شرکت ایران خودرو امروز ۲۹ دی‌ماه افت ۲ تا ۷ میلیون تومانی را تجربه کرد و پرطرفدارهای سایپا نیز با افت قیمت یک تا سه میلیون تومان در بازار قیمت خوردند.  

ارزیابی بازار خودرو بیانگر آن است که از میان محصولات این دو شرکت امروز پژو ۲۰۶ تیپ دو برای چندمین بار در هفته های اخیر بیشترین افت قیمت را تجربه کرد و این افت امروز در بازار به ۷ میلیون تومان رسید و با قیمت ۱۸۴ میلیون تومان در بازار معامله شد.

اما پراید ۱۳۱ نیز با رسیدن به قیمت ۱۰۵ میلیون تومان خود را به مرز ۱۰۰ میلیون تومان نزدیک کرد.

به گفته فعالان بازار خودرو افت قیمت در بازار در حالی امروز شکل گرفت که بازار هفته گذشته نیز شکل نزولی داشت و بیشتر محصولات پرطرفدار این شرکت افت قیمت را تجربه کردند، رسیدن بازار دلار به  کانال ۲۱ هزار تومان یکی از عمده دلایلی است که فعالان بازار خودرو افت قیمت در بازار را به آن نسبت می دهند و معتقدند هرچند بازار خودرو همانند دلار ریزش قیمت را تجربه نکرد، با این حال شکل بازار نزولی است. از سوی دیگر در حالی بازار خودرو روند نزولی به خود گرفته است که به گفته فعالان بازار خودرو همچنان تقاضا در بازار وجود ندارد؛ این به معنی آن است که هنوز خریداران با بازار آشتی نکرده اند و این امر موجب شده تا قیمت گذاری ها براساس عرضه و تقاضا صورت نگیرد. فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که علاوه بر عوامل مذکور نبود تقاضا در بازار به انتظار بیشتر افت قیمت از سوی خریداران نیز مربوط می شود.  

ایران 29)

 

سایپا 29)


این مطلب برایم مفید است
۰


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=358280

ثبت نظر

-