آمار سه رقمی مبتلایان به ویروس کرونا در چین

  • کد خبر : 358234
  • ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
آمار سه رقمی مبتلایان به ویروس کرونا در چین
[ad_1]

 چین برای ششمین روز پیاپی بیش از ۱۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد. روند ابتلا در شمال شرق این کشور درحال افزایش است و در آستانه بزرگترین تعطیلات این کشور نگرانی ها از افزایش تعداد مبتلایان به شدت افزایش یافته است.

 کمیسیون بهداشت ملی چین در بیانیه‌ای روز دوشنبه اعلام کرد که در روز ۱۷ ژانویه ۱۰۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا تایید شده است. ۹۳ مورد دارای منشا داخلی بوده‌اند و ۵۴ نفر نیز در استان هبی در اطراف پکن به این ویروس مبتلا شده‌اند. استان جیلین در شمال شرق چین نیز ۳۰ مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد و باعث افزایش نگرانی ها از شیوع خوشه‌ای این ویروس شد.

هرچند تعداد مبتلایان به کرونا در مقایسه با زمان آغاز شیوع ویروس در اوایل ۲۰۲۰ کوچک به شمار می رود اما مقامات با اتخاذ سیاست‌های ضربتی ازجمله قرنطینه ۲۹ میلیون نفر به دنبال جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس در نقاط دیگر کشور هستند.

پکن به عنوان پایتخت و قلب سیاسی چین با دو مورد ابتلا با منشا داخلی تمهیدات تازه‌ای برای ورود مسافران خارجی در نظر گرفته و طبق گزارش شینهوا بر اساس قوانین جدید مسافران خارجی باید پس از ۲۱ روز نظارت پزشکی ۷ روز بیشتر تحت مراقبت قرار گیرند.

 

[ad_2]

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=358234