پیش بینی بیماری قلبی وشناسایی علامت هشدار دهنده اولیه

  • کد خبر : 357727
  • 29 دی 1399 - 0:30
پیش بینی بیماری قلبی وشناسایی علامت هشدار دهنده اولیه

 

پیش بینی بیماری قلبی

در ابتدای همه گیری, بخشهای محلی بهداشت و مقامات محلی بهداشت منبع اطلاعات و راهنمایی در مورد دستورالعملهای ایجاد شده برای ایمن کردن جوامع ما شدند.نتایج این تحقیق می‌تواند به پزشکان کمک کند سال‌ها قبل از بروز علائم، افراد در معرض خطر بیماری‌ های قلبی – عروقی را شناسایی کنند.

سوالات متداول قلبی: دیگر هیچ ابهامی برایتان باقی نخواهد ماند

 

تیم بین المللی محققان با ارزیابی ۵۲ مطالعه قبلی دریافتند افرادی که دارای کلسیفیکاسیون آئورت شکمی هستند، خطر بروز بیماری قلبی عروقی در آنها در آینده دو تا چهار برابر بیشتر است.

این مطالعه همچنین نشان داد که هر چه کلسیم موجود در دیواره رگ‌های خونی بیشتر باشد، خطر بروز مشکلات قلبی عروقی در آینده بیشتر خواهد بود و افرادی که همزمان مبتلا به کلسیفیکاسیون آئورت شکمی و بیماری مزمن کلیه هستند، حتی بیش از افراد مبتلا به کلسیفیکاسیون آئورت شکمی در معرض خطر قرار دارند.

>>>بیشتر بدانید:

افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی در مبتلایان به پسوریازیس

کاهش بیماری قلبی و سکته مغزی با پرهیز از خوراکی‌های التهاب‌آور

تاثیر چاقی همسران بر بیماری قلبی مردان

کلسیم می‌تواند در دیواره رگ‌های خونی جمع شده و رگ‌ها را سخت کند، مانع از خون رسانی شده و یا باعث پارگی پلاک شود، که دلیل اصلی حملات قلبی و مغزی است.

از عوامل مؤثر در کلسیفیکاسیون شریان می‌توان به رژیم غذایی نامناسب، سبک زندگی بی تحرک، سیگار کشیدن و ژنتیک اشاره کرد.

«جوش لوئیس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ادیت کووان استرالیا، در این باره می‌گوید: «بیماری قلبی یک قاتل خاموش است زیرا بسیاری از افراد نمی‌دانند که در معرض خطر هستند یا علائم هشدار دهنده اولیه مانند کلسیفیکاسیون شریان شکمی یا عروق کرونر را دارند.»

وی در ادامه می‌افزاید: «آئورت شکمی یکی از اولین مکان‌های تجمع کلسیم در رگ‌ها، حتی قبل از قلب، است. اگر این موضوع را سریع تشخیص دهیم می‌توانیم پیش بینی بیماری قلبی و تغییر در سبک زندگی و تجویز دارو به توقف روند پیشرفت بیماری کمک کنیم.»

مهر

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=357727

ثبت نظر

-