تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

  • کد خبر : 357305
  • 28 دی 1399 - 1:45
تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی
مجازات انتشار تصاویر

رییس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جزء در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

 سرهنگ علی محمدپور اظهار داشت: فردی با مراجعه به پلیس فتا خراسان جنوبی و ارائه مرجوعه قضایی، شکایتی را با موضوع انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی مطرح کرد، که شناسایی متهم یا متهمان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
انتشار تصاویر خصوصی
وی گفت: کارشناسان پلیس فتا موضوع را بررسی کردند که مشخص شد دختر جوان عضو یک گروه در شبکه‌های اجتماعی بوده است و یکی از اعضای این گروه با ارسال پیام اعتمادش را جلب کرده و به حساب کاربری شبکه اجتماعی او دسترسی پیدا کرده است اما پس از مدتی تغییر رفتار داده و اقدام به تهدید و انتشار تصاویر خصوصی قربانی کرده است.
رییس پلیس فتا خراسان جنوبی‌ افزود: با بررسی‌های کارشناسان پلیس فتا، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، دستگیر و بازجویی شد.
>>>بیشتر بخوانید:

انهدام باند فروش اسلحه در فضای مجازی / کشف ۲۰۰۰ قبضه سلاح

هشدار گرفتار شیادان فضای مجازی نشوید!/ترفند اینترنت رایگان برای برنامه شاد

وی گفت: متهم ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله انکارناپذیر اعتراف کرد و به همراه پرونده پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
سرهنگ محمدپور با تاکید بر اینکه هموطنان به‌ هیچ وجه اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار کسی قرار ندهند، از شهروندان خواست ضمن خودداری از انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی، نکات امنیتی حریم خصوصی را رعایت کنند.
وی از مردم درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مجرمانه آن را از طریق پلیس ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی اطلاع دهند.

جام جم آنلاین

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=357305

ثبت نظر

-