تحریم کشورهای عربی که روابط خود را با اسرائیل عادی کردند

  • کد خبر : 356171
  • ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
تحریم کشورهای عربی که روابط خود را با اسرائیل عادی کردند

«احمد بحر» از رهبران جنبش حماس و نائب رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین تأکید کرد که این مجلس برای کمک به قدس و مسجد الاقصی بر حمایت، ایستادگی و جسارت ملت فلسطین حساب باز کرده است.

بحر گفت که توافقهای عادی‌سازی برخی از رژیم‌های عربی با رژیم صهیونیستی، خنجر ناجوانمردانه‌ای در قلب قدس و فلسطین بود و این توافقات و ائتلافهای راهبردی و هماهنگی با مواضع و سیاستهای صهیونیستها، دریچه‌ای برای از بین بردن مسئله فلسطین و پایان بخشیدن به حقوق و اصول ملی این کشور است.

پایگاه خبری العهد به نقل از این مسئول فلسطینی گزارش داد، وظیفه ملی، تاریخی و انسانی این است که عادی‌سازان از نظر دیپلماتیک، اقتصادی و سیاسی تحریم و هر گونه عادی‌سازی جرم‌انگاری شود.

وی از پارلمانهای عربی خواست که سریعتر قوانینی تصویب کنند که عادی‌سازی، جرم‌انگاری شود و در حمایت از قدس و فلسطین و باری رساندن به قدس باشد.

بحر ضمن استقبال از تلاشهای داخلی در فلسطین برای اتحاد و برگزاری انتخابات، تصریح کرد، اتحاد در مواضع گروههای فلسطینی، پایان بخشیدن به اختلافات و تدوین راهبرد ملی واحد مبنی بر جرم‌انگاری هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی و شکست محاصره غزه، دریچه اصلی کمک به قدس، مقابله با عادیسازی و شکست معامله قرن است.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=356171