مشاور ارشد ترامپ کاخ سفید را ترک کرد

 • کد خبر : 355987
 • ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
مشاور ارشد ترامپ کاخ سفید را ترک کرد

منابع مطلع می‌گویند مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا در پی استعفای از پیش برنامه‌ریزی شده، به فعالیت خود در کاخ سفید پایان داد.

پایان فعالیت «هوپ هیکس» به عنوان مشاور ارشد ترامپ

به گزارش فارس، «هوپ هیکس» مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا آخرین روز کاری خود در دولت «دونالد ترامپ» را گذارند.

شبکه «سی‌ان‌ان» بامداد پنجشنبه به نقل از چندین منبع مطلع گزارش داد که هیکس در اقدامی از پیش برنامه‌ریزی شده، روز سه‌شنبه به فعالیت خود در کاخ سفید به عنوان مشاور ترامپ، پایان داد.

این منابع گفتند که کناره‌گیری هیکس از سمت خود در کاخ سفید، ارتباطی به تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا یا حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره ندارد و پیش از آن برنامه‌ریزی شده بود.

به نوشته وبگاه سی‌ان‌ان، هیکس یکی از معتمدان پر نفوذ ترامپ و از مقام‌های وفادار به او در کاخ سفید بود اما بعد از مخالفت با ادعای ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری و به گمان اینکه دیگر نفوذ قدیم را بر رئیس‌جمهور آمریکا ندارد، طی هفته‌های اخیر حضور خود را در کاخ سفید کمرنگ کرده بود.

هیکس از پاسخ به سوالات سی‌ان‌ان درباره کناره‌گیری خود از دولت ترامپ هنوز پاسخ نداده است.

پیش از این، او در سمت مدیر ارتباطات کاخ سفید فعالیت داشت که در سال ۲۰۱۸ و بعد از اعتراف به دروغگویی حین انجام وظایفش در دولت ترامپ، یک بار از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

سونامی استعفای مقامات دولت ایالات متحده در حالی ادامه دارد که بامداد سه‌شنبه نیز «چاد وولف» سرپرست وزارت امنیت داخلی این کشور هشت روز مانده به مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

خبرنگار امنیتی شبکه فاکس‌نیوز نیز در این باره نوشت: «وزارت امنیت داخلی، سازمان اصلی در تأمین امنیت مراسم تحلیف بایدن است. این [استعفا] می‌تواند برنامه‌های امنیتی برای بیستم ژانویه را متأثر کند».

پیش از وولف، وزیر حمل‌ونقل، وزیر مشاور شورای امنیت ملی آمریکا در اروپا، وزیر آموزش، مسئول امور اجتماعی کاخ سفید، معاون سخنگوی کاخ سفید و رئیس نیروی پلیس کنگره آمریکا از سمت‌های خود استعفا داده بودند. 

پویشگر: خبرپو    
منبع: فارس

۹:۳۸:۴۷ | پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ | Thursday 14 / 01 January / 2021

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=355987

  برچسب ها

  مطالب مشابه

  ۳۰دی
  چرا آب چشمه ها گواراتر است؟
  چرا آب چشمه ها گواراتر است ؟

  چرا آب چشمه ها گواراتر است؟

  ۳۰دی
  رازهای زنان جذاب
  رازهای زنان جذاب

  رازهای زنان جذاب

  ۳۰دی
  اسرار عجیب قانون مورفی
  وقتی قانون مورفی زندگی انسان را به گند می کشاند

  اسرار عجیب قانون مورفی