برخی از دستگاه‌های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود

  • کد خبر : 35462
  • 21 فروردین 1399 - 0:42
برخی از دستگاه‌های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود
به گزارش نیوز،

جمشید انصاری با بیان اینکه از همان روز‌های نخست شیوع کرونا در کشور دستورالعمل‌های بهداشتی صادر شد، افزود: این دستورالعمل‌ها در وزارت بهداشت با حضور ۷۰ کارشناس خبره تهیه و در آن راهنمای بهداشت محیط و فضا‌های اداری هم مدنظر قرار گرفت.

اخبار اقتصادی– او ادامه داد: از همان زمان تاکنون بازرسان وزارت بهداشت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در ادارات نظارت می‌کنند و طبخ و توزیع غذا در ادارات تهران از ۱۵ اسفند گذشته ممنوع شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدام ی کشور گفت: با توجه به ضرورت تضمین سلامت کانیوزن که سرمایه‌های دولت هستند، بخشنامه نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در دستگاه‌های اجرایی بعد از ۲۳ فروردین ماه ابلاغ شد که بر این اساس دستگاه‌های اجرایی موظف شدند با حضور دوسوم کانیوزن خدمات ارائه کنند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: به این ترتیب کلیه مدیران و مسئولان دستگاه اجرایی باید با یک‌سوم کانیوزن دستگاه‌ها وظایف خود را به‌صورت دورکاری انجام دهند و در صورت انجام نشدن وظایف این تعداد کانیوزن با دورکاری، برای بقیه کانیوزن تا سقف یک‌سوم مرخصی درنظر بگیرند و این مرخصی، جزء مرخصی استحقاقی کانیوزن منظور نخواهد شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: ۷۰۰ خدمت دستگاه‌های اجرایی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شوند.

انصاری گفت: برآورد‌های ما نشان می‌دهد اکثر سازمان‌های ما به راحتی می‌توانند با دورکاری و اینترنت در بستر وب فعالیت‌های خود را از سر بگیرند.

او افزود: نامه نگاری‌های اداری حتما باید سیستمی انجام شود؛ اما مکاتبات محرمانه و طبقه بندی شده که به حضور فیزیکی در اداره نیاز دارند، از این قاعده مستثنی هستند و طبق دستورالعمل های بهداشتی این نامه‌ها باید ضدعفونی شوند.

او با بیان اینکه دولت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارمند دارد، افزود: از اول اسفند ۹۸ یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کادر آموزشی کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: ساعت کار روزانه کانیوزن دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان‌ها از ساعت ۷ تا ۱۴ خواهد بود که به کاهش ترافیک کمک می‌کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=35462

ثبت نظر

-