دو عاملی که ایمنی بدن را برای مقابله با کرونا بالا می برد

  • کد خبر : 35293
  • 20 فروردین 1399 - 21:34
دو عاملی که ایمنی بدن را برای مقابله با کرونا بالا می برد

کد خبر: ۱۴۸۹۸۱

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ – ۱۷:۱۱

شمس اردکانی گفت: برای تقویت سیستم ایمنی بدن باید غذاهایی که هضم آنها راحت باشد، مورد استفاده قرار گیرد و استراحت خوب و ورزش بهترین راه برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن می باشد.

به گزارش نیوز، «محمدرضا شمس اردکانی» در کنفرانس ویدیویی با خبرنگاران حوزه سلامت که صبح امروز (چهارشنبه ۲۰ فروردین ) در وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: ما با متخصصان طب سنتی چین به صورت ویدیو کنفرانسی ارتباط داشتیم و بر اساس گفته های آنان وقتی که طب سنتی چین در کنار طب کلاسیک برای درمان کرونا قرار گرفت توانسته تا ۹۰ درصد به بهبودی بیماران کمک نماید و ما نیز به همین دلیل از وزیر بهداشت خواستیم تا از ظرفیت طب سنتی در ایران برای بهبود افراد مبتلا به کرونا استفاده شود و در حال حاضر تحقیقاتی نیز در حال انجام است و امیدوارم با توجه به آن نتایج بتوانیم استفاده بیشتری از طب سنتی در درمان کرونا صورت گیرد.

مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت افزود: مصرف سیگار و مواد مخدر از لحاظ علمی هیچ شواهدی وجود ندارد که ابتلای کمتری در مورد بیماری کرونا افراد داشته باشند و یا بهبودی افراد کرونایی مصرف سیگار و یا مواد مخدر دارند، سریع تر اتفاق بیفتد و به نظر می رسد مانند مصرف الکل فقط این موارد تبلیغاتی می باشد.

وی با بیان اینکه مهمترین چیز در حال حاضر سبک زندگی و تغییر آن می باشد، گفت: توصیه ما این است تا افراد سبک زندگی خود را تغییر داده و استراحت و ورزش کافی داشته باشند و از غذای سبک استفاده نمایند. هرچه افراد غذای مناسب تر و سالم تری مصرف نمایند می تواند بر روند درمان آنها تاثیر بیشتری داشته باشد، و در عدم ابتلا به کرونا موثر باشد.

وی در خصوص برخی تبلیغات در خصوص داروهای سنتی برای درمان بیماری کرونا گفت: مرجع هرگونه اظهار نظری در مورد درمان و دارو وزارت بهداشت می باشد و هرگونه اظهار نظر دیگری می شود، مورد تایید نیست و ما منتظر نتایج آزمایشگاهی بالینی بر روی داروهای سنتی هستیم که در صورت مثبت بودن این امر توسط سخنگوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

اردکانی در واکنش به کتاب سوزی توسط یکی از مدعیان طب اسلامی اظهار کرد: آتش زدن کتاب هیچ وقت در تمدن اسلام و ایران سابقه نداشته است و این اقدام را حتی اگر یک نفر در دنیا تایید می کرد، شاید توجیه داشت ولی برای ما قابل توجیه نیست و طب سنتی ما یک مکتب با مبانی مشخص می باشد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=35293

ثبت نظر

-