اعلام تاریخ برگزاری جلسه استیضاح ترامپ

  • کد خبر : 351591
  • 19 دی 1399 - 23:08
اعلام تاریخ برگزاری جلسه استیضاح ترامپ

 

 

اعلام تاریخ برگزاری جلسه استیضاح ترامپ

«کاترین کلارک» نایب رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ، امروز (جمعه) از رأی‌گیری درباره طرح استیضاح « دونالد ترامپ » رئیس جمهور کنونی این کشور، خبر داد.

به نوشته این خبرگزاری پیش نویس طرح استیضاح ترامپ به دلیل سوء استفاده او از قدرت و تحریک هوادارانش برای هجوم به کنگره از سوی کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا تهیه شده است.

دموکرات‌ها: ترامپ باید بنیوزر شود | فرهیختگان آنلاین

ترامپ باید بنیوزر شود

کلارک در این باره گفت: «ترامپ باید بنیوزر شود. ما از هر وسیله‌ای برای رسیدن به این هدف استفاده خواهیم کرد تا اطمینان یابیم دموکراسی ما محافظت خواهد شد.»

این مقام آمریکایی در ادامه گفت اگر مایک پنس، معاون ترامپ از متمم ۲۵ قانون اساسی استفاده نکند «ما راه استیضاح را پیش خواهیم گرفت.»

به تازگی دموکرات‌های آمریکا طرح استیضاح ترامپ را پس از اعتراضات هوادارانش در واشنگتن و حمله به ساختمان کنگره این کشور و اعمال خشونت در این ایالت، در بین قانونگذاران آمریکایی توزیع کردند.

روز چهارشنبه هفت جاری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا، به شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا واکنش داده و در سخنرانی در جمع هوادارانش با تکرار ادعای تقلب در این انتخابات گفته بود: «عقب ننشسته‌ایم، کنار نمی‌کشیم و به شکست اعتراف نخواهیم کرد.

ما پیروزی بزرگی را محقق کردیم و نتایج انتخابات اصلا نزدیک نبود. من ۷۵ میلیون رأی بدست آوردم و با این وجود می‌گویند که من پیروز نشده‌ام!»

همزمان نشست کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا در حال برگزار شدن بود که اندکی بعد به دلیل هجوم هواداران دونالد ترامپ تعلیق شد.

اندکی پس از تعلیق این نشست، هواداران ترامپ به سمت کاخ کنگره آمریکا هجوم برده، حصار‌ها را پاره کرده و سعی در ورود به این ساختمان داشتند که باعث ایجاد درگیری میان پلیس و معترضان شد.

آیا ترامپ با متمم ۲۵ قانون اساسی بنیوزر می‌شود؟ -  نیوز

متمم ۲۵ قانون اساسی کشور آمریکا

پس از آن در واکنش به این اعتراض مقامات مختلفی از آمریکا خواستار استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی این کشور شدند تا به وسیله آن ترامپ را بنیوزر کنند.

به طور مثال «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، خواستار به کارگیری قانون اساسی آمریکا برای بنیوزری ترامپ شد و گفت: «اگر متمم بند ۲۵ قانون اساسی فعال نشود کنگره باید برای بنیوزری رئیس جمهور مستقیما اقدام کند.»

پیش از او «چاک شومر» رهبر اقلیت سنای آمریکا، نیز موثرترین راه برای بنیوزری دونالد ترامپ را استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا دانست و گفت: «موثرترین راه برای بنیوزری ترامپ این است که مایک پنس [معاون ترامپ]فوری استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی را در درستور کار قرار دهد.»

 

با اخبار نیوز همراه باشید…

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=351591

ثبت نظر

-