شواهد حاکی از وقوع عملیات نظامی گسترده در سوریه است

  • کد خبر : 35082
  • 20 فروردین 1399 - 17:43
شواهد حاکی از وقوع عملیات نظامی گسترده در سوریه است
به گزارش نیوز،

نیروهای دولت سوریه و حامیان آنها در راستای آمادگی برای دور جدید درگیری‌ها و نقض توافق امضا شده با مسکو در پنجم مارس گذشته جهت برقراری آتش‌بس در شمال غرب سوریه، حضور خود در منطقه ارتفاعات شحشبو در حومه شمالی حماه را تقویت کردند.

اخبار بین الملل-در همین راستا سایت “زمان الوصل” وابسته به اپوزیسیون سوریه به نقل از یک منبع در گروه‌های مخالف سوری تاکید کرد، نیروهای دمشق روز یکشنبه تجهیزات نظامی جدید و بزرگی از تیپ یک را به منطقه یاد شده ارسال کردند.

به  گفته این منبع، تعداد خودروهای زرهی ارسال شده از سوی این تیپ به بیش از ۱۰۰ دستگاه می‌رسد که شامل ۳۲ دستگاه تانک و خودروهای زرهی “بی‌ام‌بی” و “شیلکا” و نیز خودروهای مدل “زیل”، “اورال” و “پیکاپ”، توپخانه‌های میدانی و مسلسل‌های نیمه سنگین هستند. تعداد نیروها و افسران این کاروان به بیش از ۴۰۰ تن می‌رسد که از جمله آنها تعدادی افسران عالی رتبه تیپ یک هستند.

منبع یاد شده در ادامه گفت: استحکامات واصله به ارتفاعات شحشبو همگی از شهر معره النعمان در جنوب ادلب و از شهرک جرجناز و شهر سراقب در شرق ادلب همزمان با تقویت جبهه سراقب و محورهای شرق ادلب و غرب حلب ارسال شده‌اند.

نیروهای دولت سوریه اواخر فوریه کنترل بیشتر روستاهای منطقه شحشبو را به دست گرفته و منطقه تحت کنترل ترکیه در شیر مغار را به محاصره خود درآوردند.

برخی منابع در گروه‌های مخالف سوری نیز به العربی الجدید گفتند: بیشتر نیروهای دمشق برای آغاز نبرد جدیدی از ارتفاعات شحشبو جهت کنترل بر منطقه جبل الزاویه در حومه جنوبی ادلب آماده می‌شوند. آنها به دنبال کنترل یافتن بر شهرک‌های احسم، البره، کنصفره، العنکاوی، کفرعوید و سفوهن و در ادامه کنترل اتوبان ام۴ هستند که شمال سوریه را به ساحلی در غرب سوریه متصل می‌کند.

در همین راستا برخی منابع محلی در گفت‌وگو با العربی الجدید تاکید کردند، استحکامات نیروهای ارتش سوریه روز دوشنبه به محور سراقب در شرق ادلب رسیدند، استحکاماتی نیز از حومه شرقی حمص و حومه دیرالزور به محور کفرنبل در حومه جنوبی منتقل شدند.

جنگنده‌های روسیه نیز روز دوشنبه برای اولین بار از زمان اجرای آتش‌بس بدون اجرای حملات، بر فراز مناطق مختلف حومه‌های شمالی و شرقی ادلب از جمله سرمین، قمیناس، تفتناز، الفوعه و بنش به پرواز درآمدند که نشانه آشکاری از اینست که احتمالا شمال غرب سوریه شاهد آغاز دوباره عملیات‌های نظامی خواهد بود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=35082

ثبت نظر

-