شکوری: گفتند حضورت غیرقانونی است و بنیوزرم کردند

  • کد خبر : 35025
  • 20 فروردین 1399 - 16:46
شکوری: گفتند حضورت غیرقانونی است و بنیوزرم کردند

به گزارش نیوز، ابراهیم شکوری بازیکن سابق سایپا و پرسپولیس خیلی اتفاقی پا به عرصه مدیریت فوتبال گذاشت اما بعد از ورود او و چند چهره تحصیلکرده که مستقیم از مستطیل سبز به میزهای تصمیم گیری و اجرایی فدراسیون می رسیدند به نظر می رسید که شاید قرار است در ساختار مدیریت فدراسیون پوست اندازی شده و فوتبالی ها جای مدیران غیرفوتبالی را بگیرد. با این وجود اما شکوری که مدتی در پست سرپرست دبیرکلی و یکی از مهمترین پست های اجرایی فدراسیون فعالیت می کرد سرانجام جای خود را به مهدی محمدنبی داد. درباره این جابه جایی گفته شد که او استعفا داده در حالی که شکوری دیشب در برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که بنیوزر شده است. او درباره نحوه ورودش به فدراسیون فوتبال گفت: سعید دقیقی عضو شورای شهر قزوین است و فدراسیون که تصمیم گرفته بود از جوانان تحصیلکرده فوتبالی استفاده کند از ایشان خواست که همکاری کند. ایشان به خاطر اینکه در قزوین بود و نمی توانست دایم در تهران باشد من را معرفی کرد. من تا آنزمان هیچ شناختی از آقای تاج و ساکت نداشتم و بعد از جلسه با آقای ساکت ایشان ۴-۵ پست را به من پیشنهاد دادند و من وقت گرفتم که فکر کنم. اصلا نمی دانستم وظیفه دبیرکلی چیست ، کلی در این رابطه تحقیث کردم و فهمیدم که دبیرکل یکی از مهمترین عناصر فدراسیون است. به همین خاطر به آقای ساکت گفتم که معاون دبیرکلی را از بین گزینه ها انتخاب می کنم و کارم را شروع کردم.

شکوری اما در شروع کارش در فدراسیون فوتبال خوش شانس بود چرا که با اعمال قانون بازنشسته ها به سمت سرپرستی دبیرکلی فدراسیون رسید و به قول خودش روی صندلی نشست که یک پایه نداشت. در مدت زمان حضور یکساله او در فدراسیون فوتبال اتفاقات زیادی هم رخ داد، آمدن و رفتن ویلموتس، استخدام اسکوچیچ، کرونا و ورود بانوان به ورزشگاه و چند اتفاق دیگر که فشار زیادی را روی سیستم اجرایی فدراسیون می‌آورد. او اما درباره اینکه می گویند ۲۸ اسفندماه استعفا داده است گفت: من استعفا ندادم بلکه بنیوزرم کردند. روز ششم فروردین بود که اقای بهاروند به فدراسیون آمدند، من از روز چهارم سرکارم حاضر بودم، آقای بهاروند من را صدا کردند و گفتند می خواهیم تغییر ایجاد کنیم. من هم آنقدر این موضوع را در این مدت شنیده بودم جدی نگرفتم و به ایشان گفتم تا وقتی باشم کارم را انجام میدهم.

او افزود: انشالله اساسنامه فدراسیون فوتبال هرچه زودتر اصلاح می شود. یکی از ایراداتی که به من می گرفتند این بود که باید ده سال سابقه مدیریت کلان داشته باشم اما یک فوتبالیست که در ۳۵ سالگی بازی را کنار می گذارد اگر بخواهد ده سال مدیریت کلان داشته باشد و قبل از آن هم تجربه ای کسب کند در ۵۰ سالگی به این پست می رسد که بحث بازنشسته ها وجود دارد . پس عملا هیچ فوتبالیستی نمی تواند وارد این عرصه شود.” او همچنین گفت:” به من گفتند که هیات رئیسه به آقای بهاروند گفتند که حضور شکوری در این پست غیرقانونی است. اینکه چه اتفاقی افتاد را نمی دانم. من عشقم فوتبال است و با پولی بسیار کمتر از قرارداد یک دستیار سوم در تیم های لیگ برتری کار کردم. من ، سعید دقیقی، نیما نکیسا، فراز فاطمی و …نشان دادیم که فوتبالیست ها می توانند در مدیریت اجرایی فوتبال ایران نقش ایفا کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=35025

ثبت نظر

-