ضرر یک میلیارد دلاری کرونا به ترامپ

  • کد خبر : 35006
  • 20 فروردین 1399 - 16:24
ضرر یک میلیارد دلاری کرونا به ترامپ

به گزارش نیوز، روزنامه برتانیایی گاردین روز چهارشنبه در نوشتاری با عنوان «دونالد ترامپ “در یک ماه ۱ میلیارد دلار” از قرنطینه گرونایی از دست داد» افزود:

«دونالد ترامپ» ظرف یک ماه گذشته از قرنطینه، یک میلیارد دلار از دست داده است. زیرا قرنطینه ناشی از گسترش کووید-۱۹ سبب بسته شدن ادارات، مراکز خرید، هتل‌ها و زمین‌های گلف وی شده است.

براساس فهرست میلیاردرهای سال نشریه فوربس، ثروت رییس جمهوری آمریکا از ۳.۱ میلیارد دلار (۲.۵ میلیارد پوند) در تاریخ ۱ مارس سالجاری (۱۱ اسفند) به ۲. ۱ میلیارد دلار در ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) در اوج وحشت بازار سهام ناشی از همه گیری ویروس کرونا) رسیده است.

به گزارش ۳۴مین سالنامه فوربس که در آن فهرست ثروتمندترین افراد جهان رتبه‌بندی می‌شوند، سقوط سهام ناشی از کووید-۱۹ در بازارهای جهانی بورس باعث شد ۲۶۷ نفر از ثروتمندترین افراد جهان ثروتهای میلیاردی خود را از دست بدهند.

در حال حاضر ۲هزار و ۹۵ میلیاردر در جهان وجود دارند که از میان آن‌ها یک هزار و ۶۲ نفر از آن‌ها در مقایسه با سال گذشته بخش بزرگی از ثروت خود را از دست داده‌اند.

نویسنده این گزارش در ادامه خاطرنشان می‌کند: بیشترین ثروت ترامپ از املاک و مستغلات او حاصل می‌شود. امپراتوری ترامپ که توسط پسران وی «دونالد جونیور» و «اریک» اداره می‌شود، شامل برج ترامپ در منهتن و باشگاه مارالاگو در فلوریدا است که رییس جمهوری دوست دارد آن را کاخ سفید زمستانی بنامد. همچنین بیش از ده‌ها هتل و زمین گلف مانند هتل بین المللی ترامپ در لاس وگاس و زمین بازی گلف بین المللی ترامپ که در اسکاتلند واقع شده است.

اما در پی گسترش کرونا در سراسر جهان، دولت‌های جهانی و بسیاری از ایالت‌های آمریکا مجبور به بستن کلیه مشاغل غیر ضروری در سراسر جهان شده‌اند و همین امر منجر به تعطیلی دفاتر، هتل‌ها و زمین‌های گلف شده است.

به گزارش واشنگتن پست، ترامپ ۱۷ مورد از دارایی‌های خود را در سرتاسر جهان تعطیل کرده است و آن‌هایی که هنوز تعطیل نشده‌اند مشغول تعمیرات می‌باشند.

براساس گزارش‌های رسیده، حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر از کارمندان ترامپ اخراج شده یا به مرخصی اجباری رفته‌اند. براساس افشای اطلاعات پیشین مالی رییس جمهوری، دارایی‌های تعطیل شده روزانه حدود ۶۵۰ هزار دلار برای ترامپ درآمد ایجاد می‌کرده‌اند.

درحالی که شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان به مرز یک میلیون و ۳۵۰هزار مبتلا نزدیک می‌شود، آمریکا با نزدیک به ۳۶۸هزار مبتلا و ۱۰هزار و ۹۴۱ جان باخته در صدر قرار دارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=35006

برچسب ها

ثبت نظر

-