دیپلماسی ایرانی برای توسعه صادرات خودرو

  • کد خبر : 348956
  • 16 دی 1399 - 17:41
دیپلماسی ایرانی برای توسعه صادرات خودرو

 

توسعه صادرات خودرو

توسعه صادرات خودرو

سید رسول مهاجر ضمن ابراز خرسندی از تحول و توسعه ایران خودرو گفت: وزارت امور خارجه حافظ منافع سرمایه گذاران خواهد بود و از اقدامات ایران خودرو در سطح بین‌المللی نیز حمایت خواهد کرد.

مهاجر با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی در تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: کشور می‌تواند از ظرفیت‌های ایران‌خودرو دیزل در این حوزه استفاده کند.

>>>اخبار بیشتر:

سایپا به صادرات خودرو به لبنان واکنش نشان داد

صادرات خودرو پیکان ایران به خارج از کشور + عکس

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این شرکت در حوزه های مختلف ارایه کرد و خواستار افزایش همکاری و تعامل وزارت امور خارجه برای حضور در بازارهای جهانی شد.

آمادگی ایران خودرو برای رونق صادرات در دیگر کشور ها

فرشاد مقیمی ادامه داد: ایران خودرو این آمادگی را دارد تا از زیرساخت های موجود در سایت های این شرکت در سایر کشورها برای رونق و توسعه صادرات خودرو استفاده کند.

وی به شکستن پی در پی رکورد تولید در ایران خودرو اشاره کرد و با بیان این‌که در پایان آذرماه امسال از رکورد تولید سال گذشته عبور کردیم، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در بهمن ماه نیز از رکورد تولید سال ۹۷ عبور خواهیم کرد.

وی ادامه داد: استفاده از توان قطعه سازان داخلی و کاهش ارزبری ۱۶۲ میلیون یورویی، ارتباط با شرکت های دانش بنیان و همکاری بانک‌ها جهت تامین منابع مالی برای توسعه خطوط قطعه سازی از جمله اقدامات ایران خودرو در سال ۹۹ بوده است.

تولید موتور سه سیلندر در دست اقدام است

مقیمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص تولید موتور کم مصرف گفت: به همت متخصصان و شرکت های ایرانی برنامه تولید موتور سه سیلندر در دست اقدام است که نمونه آزمایشی آن تا قبل از پایان سال رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: تولیدات ایران خودرو دیزل قابلیت رقابت با برندهای معتبر را دارد و سرمایه‌گذاری لازم برای تجهیز خطوط و تولید این محصولات صورت گرفته است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه و هیات همراه از مرکز تحقیقات ایران خودرو و سالن بدنه سازی بازدید کرده و از نزدیک با فرآیند تولید ایران خودرو آشنا شدند.

ایکوپرس

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=348956

ثبت نظر

-