توقیف کشتی کره‌جنوبی توسط سپاه در آب های خلیج فارس

  • کد خبر : 348580
  • 16 دی 1399 - 10:48

توقیف کشتی کره‌جنوبی توسط سپاه در آب های خلیج فارس

کشتی کره جنوبی

وزارت امور خارجه کره‌جنوبی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید خبر توقیف کشتی حامل مواد شیمایی این کشور توسط یگان‌های دریایی سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس از ایران خواست تا فورا این کشتی را آزاد کند.

کشتی کره جنوبی

 

پایگاه اطلاع رسانی فرارو با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرده که توقیف کشتی کره‌ای به درخواست اداره بنادر و کشتیرانی و با حکم دادستانی استان هرمزگان صورت گرفته و پرونده این تخلف برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی کشور خواهد شد.

این اقدام نیروی دریایی سپاه پاسداران در حالی انجام می‌شود که تنش میان ایران و ایالات متحده در آب‌های خلیج فارس با پرواز بمب‌افکن‌های ب۵۲ و نیز بازگشت ناو هواپیمابر نیمیتز آمریکا به منطقه در روزهای پایانی ریاست دونالد ترامپ بر کاخ سفید بالا گرفته است.

>>>اخبار مرتبط:

توقیف کشتی کره جنوبی توسط ایران+جزئیات

ایران یک کشتی متعلق به کره جنوبی را توقیف کرد

آمریکا: ایران هر چه سریع‌تر از کشتی کره‌ای رفع توقیف کند

ساعاتی پس از آن که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که پنتاگون در جریان توقیف کشتی کره‌ای قرار گرفته و وضعیت را در منطقه تحت نظر دارد، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت که آمریکا خواستار رفع توقیف سریع کشتی کره جنوبی است.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که نامش فاش نشده است در همین خصوص و با متهم کردن ایران به اخاذی اعلام کرد: «رژیم [ایران] به عنوان بخشی از تلاش آشکارش برای اخاذی از جامعه جهانی جهت کاستن از فشار تحریم‌ها، همچنان حقوق و آزادی‌های ناوبری را در خلیج فارس تهدید می‌کند. ما در کنار و همگام با جمهوری کره [جنوبی] در رفع توقیف سریع نفتکش توسط ایران هستیم.»

۷ آلودگی مهم در آب - شتابدهنده واتک

حساسیت به آلوده کردن محیط زیست:

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است که کشورش «همانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و بویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد» و در چارچوب قوانین با این گونه موارد برخورد می‌کند. سعید خطیب‌زاده تاکید کرده که این رویداد استثنایی نبوده و پیش‌تر نیز موارد مشابه آن در آب‌های ایران و سایر کشورها روی داده است.

 سخنگوی وزارت امور خارجه توقیف کشتی کره‌ای را فنی دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هم مانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و به ویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد و در چارچوب قوانین با آن برخورد می‌کند.

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=348580

ثبت نظر

-