با کرونا، نه پنجره پرسپولیس بسته می‌شود و نه کسر امتیاز!

  • کد خبر : 34776
  • 20 فروردین 1399 - 12:44
با کرونا، نه پنجره پرسپولیس بسته می‌شود و نه کسر امتیاز!

با کرونا، نه پنجره پرسپولیس بسته می‌شود و نه کسر امتیاز!به گزارش نیوز، ناگفته پیداست پرونده‌های شکایت از پرسپولیس در فیفا یکی، دو تا نیست، اما چند پرونده اخیر، نه فقط هزینه‌ای هنگفت و چند ده میلیاردی روی دست این تیم گذاشته است که حتی به زعم فوتبال‌دوستان و هواداران این تیم می‌تواند خطرات جدی نیز برای سرخپوشان داشته باشد که جریمه نقدی، محرومیت از دو تا سه پنجره نقل و انتقالات، کسر امتیاز و حذف از رقابت‌های آسیایی می‌تواند از جمله آن‌ها باشد، هر چند این نخستین بار نیست که پرسپولیس با چنین جریمه‌های سنگینی تهدید می‌شود. از سال ۸۲ که نخستین شکایت از پرسپولیس توسط وینگو بگوویچ در فیفا ثبت شد، شکایت‌های بسیاری علیه این تیم و به دلیل عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و مربیان و صد البته بی‌کفایتی مدیران در عقد قرارداد‌ها در فیفا به ثبت رسیده است؛ شکایت‌هایی که هزینه‌های هنگفت و جریمه‌های سنگینی برای پرسپولیس داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به کسر امتیاز از این تیم و همچنین محرومیت از پنجره نقل و انتقالات اشاره کرد. تجربیات تلخی که بدون شک اگر مورد توجه قرار نگیرد، بار دیگر برای سرخپوشان تکرار خواهد شد.

در حال حاضر هواداران پرسپولیس نگران تبعات ناشی از شکایت برانکو ایوانکوویچ و ماریو بودیمیر به فیفا هستند. برانکو یک میلیون و ۵۵ هزار یورو و ماریو بودیمیر ۴۵۰ هزار یورو از باشگاه پرسپولیس طلبکارند و فیفا هم حکم این دو را به باشگاه ایرانی ابلاغ کرده است، اما این موضوع خیلی هم جای نگرانی ندارد! لطفاً تعجب نکنید! ویروس کرونا یک بیماری مهلک و خانمان‌برانداز است که همه دنیا و مردم تمام کشور‌ها را درگیر کرده و بسیاری از انسان‌های بیگناه را به کام مرگ کشانده است. اما همین ویروس کرونا فعالیت‌های روزمره بسیاری از مردم را مختل و اغلب مشاغل را به تعطیلی کشانده است.

بر همین اساس هم شنیده می‌شود فعالیت‌های فدراسیون جهانی فیفا به خاطر شیوع ویروس کرونا تق و لق شده و خیلی پیگیر مسائل انضباطی و جرایم باشگاه‌ها نیست! از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس می‌تواند پیرو حکم شکایت برانکو و بودیمیر به کمیته استیناف و تجدید نظر فیفا اعتراض کرده و پرداخت پول را حداقل ۵ تا ۶ ماه به تأخیر بیندازد. چطور؟ با توجه به شرایط کنونی و تجربه رسیدگی کمیته استیناف و تجدید نظر فیفا حدود ۶ ماه زمان می‌برد که جواب اعتراض و تجدید نظرخواهی پرسپولیس اعلام شود.

بنابراین به نظر می‌رسد طرفداران پرسپولیس نباید چندان نگران کسر امتیاز یا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات خود حداقل تا ۵، ۶ ماه آینده باشند!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=34776

ثبت نظر

-