آمریکا در پی ترور فرماندهان عراق است

  • کد خبر : 34740
  • 20 فروردین 1399 - 12:05
آمریکا در پی ترور فرماندهان عراق است
به گزارش نیوز،

«محمد محیی» سخنگوی «کتائب حزب الله» (گردانهای حزب الله) عراق تأکید کرد که این گردانها و سایر گروههای مقاومت عراق، با تهدیدهای نظامیان تروریست آمریکا مقابله خواهند کرد.

اخبار بین الملل-محیی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت که قبلا از بخشی از طرحهای آمریکا برای هدف قرار دادن نیروهای عراقی و الحشد الشعبی (بسیج مردمی) پرده برداشتیم.

پایگاه خبری المعلومه به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد که نیروهای آمریکایی باید به اراده ملت عراق احترام بگذارند؛ ملتی که مدتهاست خواستار خروج آنان از این کشور است.

وی خاطر نشان کرد، نیروهای آمریکایی نباید صبر گروههای مقاومت عراق را امتحان کنند.

محیی در پایان خاطر نشان کرد: «فرزندان کتائب حزب الله و سایر گروههای مقاومت برای مقابله با هر گونه تهدید نظامی یا بهداشتی، در میدان باقی خواهد ماند».

هشت گروه وابسته به سازمان الحشد الشعبی اخیرا با انتشار بیانیه‌ای، تأکید کردند (+) که نظامیان تروریست آمریکایی باید از عراق خارج شوند؛ زیرا اشغالگر هستند و هدفی جز هرج و مرج در عراق ندارند.

کتائب حزب الله ۱۴ فروردین ماه جاری با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: «از ماهیت جنایت‌کارانه دولت ترامپ با خبریم و به آنها درباره دست‌داشتن در هرگونه اقدام خصمانه علیه مردم‌ و گروه‌هایمان هشدار می‌دهیم».

گروه کتائب حزب‌الله در ادامه گفت که این گروه بنا بر وظیفه دینی خود می‌جنگد و نه به درخواست طرف‌ها.

پیشتر،‌ منابع عراقی و آمریکایی از احتمال حمله جدید آمریکا علیه مواضع نظامی در عراق در آینده قریب خبر داده و گفتند، آمریکا به هر طریقی تلاش می‌کند بر خلاف خواسته دولت و ملت عراق در این کشور بماند، از همین رو سعی در هدف گرفتن مواضع گروه‌های مقاومت در عراق را دارد که مخالف قاطع اشغالگری آمریکایی‌ها در خاک کشورشان هستند.

کتائب حزب الله همچنین با تاکید بر اینکه مقاومت مانع تحمیل سلطه آمریکا بر عراق و ایجاد هرج و مرج در این کشور شده است، گفت هر گونه نقشه آمریکا را هم نقش بر آب می‌کنیم

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=34740

ثبت نظر

-