۳۰ کیلومتر پیاده‌روی و تنفس در اتاق گاز برای ستاره تاتنهام!

  • کد خبر : 34734
  • 20 فروردین 1399 - 12:01
۳۰ کیلومتر پیاده‌روی و تنفس در اتاق گاز برای ستاره تاتنهام!

به گزارش نیوز، با وجودی که کسب طلای فوتبال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ باعث شد دولت کره‌جنوبی به بازیکنان این تیم از جمله سون، معافیت از سربازی بدهد، اما ستاره تاتنهام مجبور است دست‌کم سه هفته تمرینات نظامی را در ارتش این کشور پشت‌سر بگذارد.
بعد از گرفتن مجوز از تاتنهام برای بازگشت به کره‌جنوبی، سون به کشورش برگشت، اما از آنجا که کسانی که از یک کشور خارجی می‌آیند باید مدتی را در قرنطینه بمانند او همچنان در قرنطینه قرار دارد، اما به زودی او به خدمت سربازی می‌رود.
خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع موثق به آنچه در تمرینات نظامی کره‌جنوبی می‌گذرد، اشاره کرده است. تمریناتی که سون نیز باید انتظار آن‌ها را بکشد، چون در خدمت سربازی، هیچ‌کس بر دیگری برتری ندارد.
سون اگر از قرنطینه بدون مشکل بیرون بیاید، روز اول اردیبهشت به پایگاه ارتش در جزیره ججو می‌رود. در دوران آموزشی اجباری خدمت او باید تمرینات سختی مثل ۳۰ کیلومتر پیاده‌روی با حمل بار ۴۰ کیلویی، زندگی کنار آتش و پر و خالی کردن اسلحه را تجربه کند و البته یک تمرین بسیار سخت دیگر‌: تمرین مقاومت در برابر گاز شیمیایی و گاز‌های اشک‌آور در محفظه‌ای که به اتاق گاز مشهور است.
این تمرین آخر که به GBRN معروف است و مخفف کلمات شیمایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی و هسته‌ای می‌شود، این‌طور است که سرباز‌ها با ماسک وارد اتاق گاز می‌شوند و برای لحظاتی باید ماسک‌ها را از صورت خود بردارند و با پاشیدن آب روی سر و صورت و جاری شدن اشک از چشمان‌شان در این شرایط مقاومت کنند.
یکی از مسئولان ارتش کره‌جنوبی می‌گوید: «وقتی شما در سربازی هستید، باید بتوانید تفنگ را سریع پر کنید، در میان گاز‌های اشک‌آور تنفس کنید، در جنگ‌های تن به تن مبارزه کنید و مسافتی طولانی را راه بروید یا سینه‌خیز بروید.».
اما همه این‌ها برای فوتبالیستی حرفه‌ای مثل سون، تمرینات نامتعارفی به حساب می‌آید، کسی که باید با تاتنهام در ادامه لیگ برتر انگلیس به میدان برود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=34734

ثبت نظر

-