تعریف و تمجید طارمی از کی روش و کارواخال

  • کد خبر : 3471
  • 23 بهمن 1398 - 13:18
تعریف و تمجید طارمی از کی روش و کارواخال

به گزارش نیوز، مهدی طارمی با حضور در فوتبال پرتغال نشان داد که به دنبال پیشرفت بیشتر و درخشش در رقابت‌های اروپایی است. مهاجم ملی‌پوش ایرانی در ابتدای این فصل الغرافه را به مقصد ریو آوه ترک کرد تا روند گلزنی‌هایش را در این تیم نه‌چندان مطرح پرتغالی ادامه دهد. او حالا به یکی از مهره‌های ثابت تیمش تبدیل شده و عملکرد خوبی در ۲۰ هفته سپری شده داشته است. طارمی با هفت گل زده بهترین گلزن تیمش در این فصل بوده و نقش مهمی در موفقیت‌های اخیر تیمش داشته است.
به همین بهانه سایت «رادیو فاکس اسپورت» با طارمی گفت‌وگویی انجام داده است. در مقدمه این سایت آمده است: «ریو آوه با هدایت کارلوس کارواخال در پایان هفته بیستم لیگ پرتغال با ۳۲ امتیاز (۴۶ درصد برد در بازی‌هایش) در رتبه ششم جدول قرار دارد. آن‌ها در این فصل موفق شدند در ۶ بازی کلین‌شیت کنند. ریو آوه فصل پیش هم نهایتا در رده هفتم جدول قرار گرفت که البته این رتبه را مدیون عملکرد خوب خود در هشت بازی پایانی بود که از ۲۴ امتیاز ممکن، ۱۷ امتیاز به دست آوردند. شاگردان کارواخال در آخرین بازی خود موفق شدند آوس ته‌جدولی را با چهار گل شکست داده تا روند صعودی خود در لیگ را ادامه دهند. این تیم در ۶ بازی اخیر خود با ۱۳ گل زده و تنها پنج گل خورده عملکرد خوبی از خود نشان داده و حالا امید زیادی به کسب سهمیه لیگ اروپای فصل بعد دارد. مربی ۵۴ ساله این تیم در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به مدت پنج ماه هدایت سوانسی را برعهده داشت، اما در پایان فصل نتوانست مانع از سقوط این تیم به دسته پایین‌تر شود و پس از آن از سمتش بنیوزر شد.
او در این فصل هدایت ریو آوه را برعهده گرفته و در تلاش است تا با کسب رتبه چهارم و صعود به لیگ اروپا، بهترین رتبه باشگاه در ۱۲ سال اخیر را به دست آورد. بازی بعدی ریو آوه شنبه شب و برابر اسپورتینگ لیسبون است که تاثیر زیادی در رسیدن این تیم به هدفش در این فصل خواهد داشت. دین پرتا، خبرنگار سایت «رادیو فاکس اسپورت» در گفت‌وگویی با مهدی طارمی، مهاجم ۲۷ ساله ایرانی ریو آوه که تا اینجای فصل هفت گل و پنج پاس‌گل در کارنامه‌اش ثبت شده درباره شانس این تیم برای کسب سهمیه لیگ اروپا، تاثیر تاکتیک‌های کارواخال در موفقیت تیم و همچنین دستاورد‌های این ستاره ایرانی تا اینجای فصل صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید.

* مهدی، درباره انتظاراتی که از ریو آوه در این فصل می‌رود و فرم خوب تیم در هفته‌های اخیر به‌خصوص شانس‌تان برای کسب سهمیه اروپایی چه نظری داری؟
در ابتدا باید از هم‌تیمی‌هایم، کادر فنی، کادر پزشکی و مدیران باشگاه تشکر کنم. دوما به عقیده من با حمایت از همدیگر و توجه به شعار و هدف ما در این فصل که یکی برای همه و همه برای یکی است، می‌توانیم به قرار گرفتن در رتبه‌ای خوب در جدول و کسب سهمیه اروپا امیدوار باشیم.

* با توجه به نمایشی که در این فصل داشته‌اید و موفقیت‌هایی که به دست آورده‌اید، نقش رسانه‌ها و مطبوعات را در آن چقدر مهم می‌دانی؟
من همیشه به رسانه‌ها احترام می‌گذارم و به نظرم صداقت آن‌ها در کارشان مهم‌ترین فاکتور کار حرفه‌ای آنهاست. به نظرم این حمایت و رابطه خوب تا پایان فصل ادامه خواهد داشت؛ به‌خصوص با بخش رسانه‌ای باشگاه.

* با توجه به فلسفه مربیگری و قدرت رهبری کارواخال، مهم‌ترین تفاوت او با مربیانی که تاکنون با آن‌ها کار کرده‌ای را در چه چیز می‌دانی؟
من در دوران فوتبالم با مربیان زیادی کار کرده‌ام. ابتدا با مربیان بومی و سپس با مربیان بین‌المللی و یکی از کسانی که نقش مهمی در تغییر نگرش من به فوتبال داشت، کارلوس کی‌روش بود که حمایت خوبی از من کرد و با شیوه‌ای حرفه‌ای راهکار‌های جدید در اختیارم قرار داد. کارلوس کارواخال نیز به خوبی از لحاظ روحی، تکنیکی و احساسی و با شیوه‌ای باور نکردنی مرا برای نخستین فصل حضورم به‌عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای در فوتبال اروپا آماده کرد.

* در تمرینات بیشتر روی کدام بخش تاکتیکی تمرکز بیشتری دارید و کار می‌کنید؟
با نگاهی به نتایج ما در رقابت‌های این فصل متوجه می‌شوید که ما همه کار انجام می‌دهیم. گل‌هایی که در این فصل به ثمر رسانده‌ایم مشخص می‌کند که تمرکز ما تنها روی دفاع یا حمله نیست. برنامه‌های تمرینی کادر فنی شامل همه جزئیات تاکتیکی است که به همراه مربیان و هم‌تیمی‌ها تلاش می‌کنیم تا به بهترین نحو آن‌ها را در تمرینات اجرا کنیم.

* مزایا و محاسن سیستم کاری کارواخال و اصول او به‌عنوان سرمربی تیم را چگونه توصیف می‌کنی؟
او شخصیت منحصربه‌فردی دارد. به‌عنوان یک مربی رفتاری دوستانه، محترمانه و تاثیر‌گذار دارد و البته یک روانشناس خوب است که به خوبی می‌تواند بازیکنان را از لحاظ ذهنی برای بازی‌های تیمش آماده کند. من تمرینات پیش‌فصل را به دلیل بازی‌های تیم ملی و سفرهایم بین ایران و پرتغال از دست دادم و در برخی برهه‌های فصل آمادگی بدنی خوبی نداشتم. با این حال او از من حمایت کرد و این برایم بسیار ارزشمند بود. از همین جا باید از هواداران ریو آوه تشکر کنم که در همه شرایط جوی و در برد و باخت ما را حمایت کردند، همچنین از مدیریت و اعضای باشگاه که رفتاری بسیار حرفه‌ای با ما داشتند. اگر من توانسته‌ام برای تیمم گلزنی کنم به کمک هواداران و هم‌تیمی‌هایم و البته شما رسانه‌ها بوده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=3471

ثبت نظر

-