۵۰ درصد سعودی ها نکات بهداشتی کرونا را رعایت نمی کنند

  • کد خبر : 34625
  • 20 فروردین 1399 - 10:17
۵۰ درصد سعودی ها نکات بهداشتی کرونا را رعایت نمی کنند
به گزارش نیوز،

محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد که میزان رعایت نکات بهداشتی از سوی سعودی ها درباره کرونا فقط ۵۰ درصد است، وی تجمع های انسانی در شهرهای سعودی را نگران کننده خواند و افزود: شمار متبلایان به کرونا در صورتی که شهروندان به دستورات بهداشتی توجه نکنند به صدها هزار نفر خواهد رسید.

اخبار بین الملل-سخنگوی وزارت بهداشت ضمن هشدار درباره شیوع گسترده کرونا و از کنترل خارج شدن اوضاع، اعلام کرد: همه اقدامات در عربستان در زمینه مبارزه با کرونا ثمر بخش نبوده است اما برخی اقدامات ثمربخش بوده است اما مهم عدم رفت و آمد است و اینکه مردم در منازل خود بمانند در حالی که بر اساس گزارش ها و تحقیقات انجام شده فقط ۵۰ درصد به توصیه ماندن در منازل عمل کرده اند و تجمعات در مراکز تجاری نگران کننده است و نباید اینگونه باشد.

وی در نشست خبری تاکید کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ مورد جدید شناسایی شده است که شمار مبتلایان به ۲۷۹۵ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان شمار فوتی را هم سه نفر و  در مجموع ۴۱ نفر دانست و اینکه از کرونایی ها ۴۳نفر دیگر بهبود یافتگان و شمار بهبودیافتگان به ۶۱۵ نفر رسیده است.

این در حالی است آمار امروز بیشترین در عربستان در مقایسه با روزهای گذشته محسوب می شود به طوری که در یکم آوریل ۱۵۷ مبتلا، دوم آوریل ۱۶۵ مبتلا، سوم آوریل ۱۵۴ مبتلا، چهارم آوریل ۱۴۰ مبتلا، پنجم آوریل ۲۰۶، ششم آوریل ۱۳۸ و هفتم آوریل یعنی امروز ۲۷۲ مبتلا داشته است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=34625

ثبت نظر

-