تولید خودروی با کیفیت و قیمت مناسب با ورود خودروسازان جدید

  • کد خبر : 346039
  • 13 دی 1399 - 16:37
تولید خودروی با کیفیت و قیمت مناسب با ورود خودروسازان جدید

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هم‌اندیشی با مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی از تکمیل پروژه های نیمه تمام صنعتی و‌ معدنی این استان که منابع آنها پیش‌بینی شده است، خبر داد.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در این نشست با بیان این مطلب، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت معین استان آذربایجان شرقی بر اساس ابلاغ معاون اول رئیس جمهور می باشد و در مدت زمان کوتاه باقی مانده از عمر دولت، تمام تلاش خود را برای توسعه بخش صمت در این استان انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی در حوزه صنعت، معدن و تجارت پیشینه تاریخی دارد، تصریح کرد: آذربایجان شرقی حق بزرگی بر ملت و کشور ایران دارد و فداکاری های زیادی را در طول انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران دفاع مقدس در دفاع از تمامیت ارضی و سربلندی کشور ایفا کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های استان آذربایجان شرقی در حوزه صنایع بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی برای راه اندازی یک خودروسازی با مشارکت سازمان توسعه ای ایدرو و بخش خصوصی توانمند و دارای منابع مالی کافی در آذربایجان شرقی را دارد.

رزم حسینی با اشاره به بازدیدی که از تراکتورسازی داشته است، تصریح کرد: حتی همین تراکتورسازی نیز در قالب طرح توسعه‌ای می‌تواند در حوزه خودروسازی ورود کند، از طرفی کنسرسیومی از بخش خصوصی نیز با نظارت مسئولان استانی می توانند این موضوع را جلو ببرند.

وی همچنین ورود خودروسازان جدید با مشارکت بخش خصوصی و شکستن انحصار در تولید خودرو را زمینه‌ساز تولید خودروهای رقابتی، با کیفیت و با قیمت مناسب در کشور دانست.

توانمندی آذربایجان شرقی در تولید لوازم خانگی 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش تولید در لوازم خانگی علیرغم خروج شرکت‌های خارجی پس از تحریها از کشور، گفت: کارخانجات لوازم خانگی سه شیفته کار می‌کنند و بخش لوازم خانگی نیز یکی از محورهای توسعه در آذربایجان شرقی می تواند باشد.

رزم حسینی ادامه داد: تولید لوازم خانگی می‌تواند تحت یک برند در این استان به همت مسئولین استانی و‌ نمایندگان مجلس در دستور کار قرار بگیرد، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز همکاری های لازم را خواهد داشت.

مهمترین نقطه نظرات نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس

در این جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی به بیان مهمترین مسائل و مشکلات مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت در حوزه انتخابیه خود پرداختند.

توجه به معادن و ذخایر معدنی، کنترل بازار، فعالسازی معادن راکد، توجه به استاندارد در کالاهای وارداتی، تهیه نقشه راه توسعه و استفاده بهینه از ظرفیت مرزها در امر صادرات از مهم‌ترین مسائلی بود که نمایندگان مطرح کردند.

نمایندگان مجلس همچنین خواستار تکمیل، راه اندازی یا رفع مشکلات مهم‌ترین طرح‌های حوزه صنعت و معدن در حوزه انتخابیه خود شدند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=346039

برچسب ها

ثبت نظر

-