دختر نوجوان۱۶ ساله با اهدای اعضای بدن، جان آفرین شد

  • کد خبر : 345210
  • ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
دختر نوجوان۱۶ ساله با اهدای اعضای بدن، جان آفرین شد
[ad_1]

اهدا اعضا به چند بیمار جان دوباره بخشید:

دکتر ساناز دهقانی؛ رئیس واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا تهران در این باره می‌گوید: با رضایت اولیای‌دم، بیمار مرگ مغزی از بیمارستان امام حسین(ع) به بیمارستان سینا منتقل شد تا با تلاش پزشکان اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود.
وی تصریح کرد: پس از انتقال بیمار مرگ مغزی به اتاق عمل، کلیه‌ها، کبد و قلب دختر جوان به چهار بیمار نیازمند اهدا شد و به آنها جان دوباره‌ای بخشید.

اهدای اعضای بدن دختر نوجوان بعد از خودکشی:

 ماجرا به یکی از روزهای آذر ماه امسال باز می‌گردد، صدای فریادهای دختر کوچک خانواده، سکوت خانه را در هم شکست، وقتی والدین نرگس ۱۶ ساله، دخترشان را پس از خودکشی مشاهده کردند، دنیا روی سرشان خراب شد.
 دختر نوجوان۱۶ ساله با اهدای اعضای بدن، جان آفرین شد
بلافاصله دختر نوجوان به بیمارستان منتقل شد شاید امیدی به بازگشتش به زندگی باشد اما دست سرنوشت در آخرین برگه دفتر زندگی او پایان دیگری را نوشته بود.
نرگس مهربان بود، هنوز در شوک ماجرا هستیم، در خانواده آنها حتی کوچکترین ناراحتی و مشکلی وجود نداشت، ای کاش علت این ماجرای تلخ را می‌دانستیم، اینها را دایی نرگس می‌گوید و ادامه می‌دهد: آن روز خواهر نرگس و دوستش چندبار با او تماس گرفتند اما او پاسخ نداده بود، نگرانش شده و به خانه رفته بودند اما نرگس را در حالیکه شیشه بالای در اتاق را شکسته و خودکشی کرده بود می‌بینند.
با دیدن این صحنه بلافاصله خانواده دختر جوان، او را به بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بهارستان منتقل کردند، به این ترتیب نرگس تحت نظر پزشکان بیمارستان قرار گرفت درحالیکه خانواده‌اش دست به دعا برداشتند تا دختر نوجوانشان دوباره به زندگی بازگردد.
 دختر نوجوان۱۶ ساله با اهدای اعضای بدن، جان آفرین شد

اظهارات دایی دختر نوجوان:

دایی نرگس می‌گوید: خواهرزاده‌ام حدود یک هفته در بخش مراقبتهای ویژه بستری بود، پزشکان برای بازگرداندن او به زندگی خیلی تلاش کردند اما در نهایت او دچار مرگ مغزی شد و همه امیدهایمان از بین رفت.
با اعلام مرگ مغزی نرگس، پزشکان به خانواده او پیشنهاد دادند اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کنند.
وی می‌گوید: در ابتدا پدر و مادر نرگس با این کار موافق نبودند، بالاخره برای هر پدر و مادری سخت است که از فرزندشان دل بکنند اما از آنجایی که هیچ امیدی به بازگشت نرگس نبود با آنها صحبت کردم، شراط خیلی سختی داشتیم اما در نهایت پدر ومادر نرگس قبول کردند که اعضای بدن فرزندشان را به بیماران نیازمند اهدا کنند.مادر و پدرش قبول نکردند دوست نداشتند که این اتفاق رخ دهد و از فرزندشان دل بکنند، هنوز در شوک ماجرا هستند.
او ادامه می‌دهد: همه خانواده، کارت اهدای عضو را داریم. ده روز قبل از اینکه آن اتفاق برای نرگس رخ دهد به مادرش گفته بود اگر یک روز برایش اتفاقی روی داد، دوست دارد اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کنند و حالا با این اتفاق مطمئن هستیم که نرگس به خواسته قلبی‌اش رسیده و روحش در آرامش است

 باشگاه خبرنگاران پویا

>>>اخبار مرتبط:

[ad_2]

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=345210