فرانسه در کشته‌ها رکورد زد

  • کد خبر : 34443
  • 20 فروردین 1399 - 7:01
فرانسه در کشته‌ها رکورد زد

به گزارش نیوز به نقل از خبرآنلاین، برای روزهای متوالی آمریکا همچنان وخیم تر وضع را در بین کشورهای دنیا تجربه می کند. تعداد مبتلایان از ۳۸۶هزار تن گذشته است و شمار کشته شدگان از ۱۲هزار تن عبور کرده است. طی یک روز گذشته آمریکا ۱۳۷۱ جان باخته داشته است. در حالی که بسیاری از مقامات ایالت‌های مختلف آمریکا،‌ دولت این کشور را به دلیل تعلل در مقابله با ویروس کرونا مسئول شیوع گسترده آن می‌دانند ترامپ در توئیتی تلاش کرد سازمان بهداشت جهانی را مقصر این موضوع نشان دهد. در همین راستا ترامپ در توئیترش نوشته است: سازمان بهداشت جهانی واقعا این شیوع کرونا را منفجر کرد. در حالی که به صورت گسترده از سوی آمریکا تامین مالی می‌شود اما هنوز چین محور است. ما به این موضوع به خوبی نگاه خواهیم کرد.خوشبختانه من توصیه آنها برای باز نگه داشتن مرزهایمان در برابر چین را رد کردم. چرا آنها به ما چنین توصیه غلطی کردند؟ به گزارش دیلی میل، سیاستمداران آمریکا نیز از دکتر تدروس آدهانوم خواستند به دنبال بحران کروناویروس و عدم شفاف سازی درباره ویروس کشنده در چین و تبعات ناشی از پنهان کاری در این باره، استعفا کند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

اسپانیا نیز مانند روز گذشته در رتبه دوم قرار گرفت.با بیش از صد و چهل هزار مبتلا و بیش از ۱۳هزار و هشتصد کشته. در ۲۴ ساعت گذشته این کشور ۵۵۶ کشته داشته است.

ایتالیا نیز با بیش از ۱۳۵هزار و پانصد تن مبتلا و بیش از ۱۷هزار صد تن کشته در رده سوم قرار دارد. طی یک روز گذشته این کشور ۶۰۴ تن کشته داشته است.

فرانسه در رده پنجم قرار دارد اما تعداد کشته هایش بی سابقه بوده و ظرف یک روز ۱۴۱۷ مورد مرگ بر اثر کرونا داشته است. تعداد مبتلایان از ۹۸ هزار تن عبور کرده و کشته ها در مجموع به بیش از ۱۰ هزار و سیصد تن رسیده است. به گزارش دیلی میل همچنین ساکنان پاریس از هرگونه ورزش در خیابان منع شدند. خاطیان و افرادی که قرنطینه و سیاست منع آمد و شد غیرضروری را رعایت نکنند، ۱۲۰ پوند جریمه خواهند شد.

انگلیس نیز در رده هشتم قرار دارد. طی روز گذشته ۷۸۶ مورد مرگ بر اثر کرونا در این کشور گزارش شده است. شمار کلی مبتلایان در این کشور به بیش از ۵۵هزار و دویست تن برسد و کشته ها نیز به نزدیک هزار و دویست تن برسد. طبق آخرین اخبار حال بوریس جانسون که در بخش مراقبت های ویژه بستری بود وخیم شده و به کما رفته است.گفته شده سطح هوشیاری جانسون در ICU پایین آمده است. خبر آنلاین نمی تواند صحت این خبر را تایید کند.

برخی کشورها مانند روسیه و ترکیه به طور تدریجی در حال افزایش مبتلایان هستند. به طوری که ترکیه ظرف روز گذشته ۷۶ مورد جان باخته داشته است. شمار مبتلایان این کشور به بیش از ۳۴ هزار تن رسیده و کشته شدگان از ۷۲۵ تن عبور کرده است.

روسیه نیز که بیش از ۷هزار و چهارصد مبتلا دارد نیز شاهد گسترش تدرجی شیوع است. شمار کشته شدگان در این کشور از ۵۸ تن عبور کرده است.نمودار زیر روند صعودی ابتلا به کرونا را نشان می دهد.

نکته جالب اینکه چین ظرف روز گذشته تا به امروز کشته ای بر اثر کرونا نداشته است. این کشور بیش از ۸۱هزار هفتصد مبتلا و بیش از ۳هزار و سیصد جان باخته دارد.

سایت ورد اُ میترز آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند که برای اطلاع از جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=34443

برچسب ها

ثبت نظر

-