آیا مسی از بارسلونا می‌رود؟

  • کد خبر : 341957
  • 09 دی 1399 - 7:59

به گزارش نیوز، بامداد دوشنبه برنامه «لاسکتا» با مصاحبه مفصل از مسی برگزار شد تا انتظار طرفداران فوتبال و بارسلونا به پایان برسد. بسیاری عقیده داشتند که لئو در این مصاحبه از آینده خودش پرده برمی‌دارد ولی او این کار را نکرد. (در اینجا مصاحبه کامل مسی را بخوانید)

مسی در مصاحبه با «ژوردی اِوُله» اظهار داشت که هنوز آینده‌اش مشخص نیست و نمی‌داند فصل آینده در بارسا است یا خیر. او فقط تضمین کرد که تا تابستان با تیمی دیگر مذاکره نمی‌کند و همه چیز را به انتهای فصل موکول می‌کند.

اما نکته‌ای که در اینجا اهمیت پیدا می‌کند، این است که دلایل مسی برای رفتن از بارسا آیا در چند ماه تغییر کرده است؟

برخی ادعا می کنند حضور بارتومئو و کارهایش ( در اینجا گزارشی از اختلافات او با بارسایی‌ها را بخوانید) باعث شده بود تا مسی به این شکل عصبانی شود و درخواست خروج بدهد. آنها مدعی هستند که استعفای بارتومئو کمی از ناراحتی لئو را جبران کرده و اگر ریاست بعدی باشگاه بارسلونا خواهان حفظ مسی باشد، نگه داشتنش کار سختی نباشد.

البته نظرهای دیگر نیز وجود دارد. مثلا تونی خوان مارتی، خبرنگار معروف اسپانیایی نوشت که صحبت‌های مسی یک هشدار برای هواداران است  و این مفهوم را دارد که در پایان فصل او می‌رود.

مارکا هم در گزارش خود مدعی شد که دلایل مسی برای رفتن تغییری نکرده و هیچ چیزی نسبت به ابتدای فصل عوض نشده است.

*عدم کسب جام

رسانه مادریدی در تحلیل خود نوشت که یکی از دلایل رفتن مسی، عدم کسب جام بود که این فصل نیز به نظر می‌رسد، دست بارسا از قهرمانی کوتاه بماند. بارسلونا در حال پوست اندازی بوده و روزهای سختی را می‌گذراند و به همین علت بعید است بتواند در لیگ قهرمانان اروپا یا لالیگا به مقام قهرمانی برسد.

مارکا در ادامه نوشت که دلیل دیگر مسی، عوض شدن «ترکیب تیم» است و او بهترین دوستش، لوئیس سوارس را در تابستان امسال از دست داده و فضای رختکن دیگر به شکل سابق نیست و این مسئله کاپیتان بارسا را ناراحت می‌کند.حرف‌های عموی گریژمان در خصوص او و عدم راحتی مسی در رختکن نشان می‌دهد که او دیگر به مانند گذشته خوشحال نیست.

نکته مهم دیگر که مارکا آن را برشمرد، عدم توانایی بارسا در خرید بازیکن است. به دلیل مسائل اقتصادی باشگاه نشان داده که نمی تواند بازیکنان بزرگ جذب کند و به نظر می‌رسد خریدی بزرگی در زمستان یا حتی تابستان ۲۰۲۱ رخ ندهد.

مسی نیز در مصاحبه خود با لاسکتا در خصوص نیمار نیز گفت: بارسا روزهای سختی را می‌گذارند و خیلی مشکل است بتواند به جایگاهی که بوده بازگردد. از طرفی گرفتن بازیکن باکیفیت نیز برای باشگاه دشوار است چون پولی نیست. خرید نیمار بسیار پیچیده است و چه کسی می‌خواهد هزینه جذب این بازیکن را به پاریس پرداخت کند؟

مارکا در ادامه گزارش خود مدعی شد که کاپیتان بارسلونا می‌خواهد تجربه پوشیدن یک پیراهن دیگر و بازی در لیگی متفاوت را نیز در کارنامه داشته باشد. مسی صراحتاً از علاقه‌اش به آمریکا گفت و اظهار داشت که یک روز برای یک باشگاه آمریکایی در MLS بازی می‌کند.

*اگر من رفتم …

نکته جالبی که مارکا در انتهای گزارشش نوشت این بود که مسی بسیار زیاد در مصاحبه‌اش از عبارت «اگر من رفتم» استفاده کرد. این اصرار مسی به استفاده از این عبارت که اگر روزی بارسلونا را ترک کرد، به این باشگاه بازمی‌گردد و اینجا خانه‌اش است، مفهوم جدایی می‌دهد. یا مثلا مارکا نوشت که چرا مسی در حرف‌هایش گفت که بارسلونا بزرگتر از هر بازیکنی است. حتی من!

۶ ماه تا انتهای فصل و قرارداد مسی باقی مانده و شایعات انتقال او به پاریس یا سیتی همچنان داغِ داغ است. مشخص نیست که این بازیکن چه تصمیمی می‌گیرد و باید صبر کرد و آینده آبی‌اناری‌ها را دید. «۵ بهمن» انتخابات ریاست باشگاه بارسلوناست و حضور مدیریتی جدید می‌تواند نقشی اساسی در آینده باشگاه و لئو مسی داشته باشد.

انتهای پیام/


لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=341957

برچسب ها

ثبت نظر

-