بیت کوین از قله افتاد/ وقت فروش طلا

  • کد خبر : 341778
  • 09 دی 1399 - 1:30
بیت کوین از قله افتاد/ وقت فروش طلا

 

 

بیت کوین از قله افتاد/ وقت فروش طلا

بر اساس گزارش نیوز، بازارها در نخستین روز هفته پایانی ۲۰۲۰، نوسانات زیادی را تجربه کردند. طلا و بیت‌کوین خلاف جهت یکدیگر نوساناتی داشتند اما در ساعات پایانی روز به آرامش اندکی رسیدند.

بر اساس گزارش اینوستینگ، قیمت طلا روز دوشنبه در ساعت پایانی معاملات نزول کرد  فلز زرد برای اولین بار پس از حدود یک هفته در معاملات آتی به بالای ۱۹۰۰ دلار رسید. دلیل این سرکشی چرخش ناگهانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد امضای بسته محرک مالی ایالات متحده برای کووید۱۹بود.

ترامپ قانون ضد دوپینگ رودچنکو را امضا کرد- اخبار ورزش جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

دوپینگ بازارها با ترامپ

دونالد ترامپ،حدود سه هفته دیگر از کاخ سفید خود خارج می‌شود، اما او هنوز قصد ندارد از مواضع غافل گیرانه خود دست بردارد. او روز پنجشنبه اعلام کرد که بسته کمک ۹۰۰ میلیارد دلاری برای آسیب دیدگان از همه گیری کرونا و لایحه بودجه  ۱٫۴ تریلیون دلاری را که به تصویب کنگره رسیده امضا نمی کند.

ترامپ اعلام کرد زمانی این مصوبات را تایید می کند که نمایندگان مجلس توافق کنند که کمک های شخصی ۶۰۰ دلار را به ۲۰۰۰ دلار افزایش دهند. برای آمریکایی ها انگیزه‌های رئیس جمهور سوال برانگیز به نظر می رسید چون او هفته‌ها در مذاکرات برای تسکین ویروس کرونا شرکت نکرده بود.

علاوه بر افکار عمومی بازارها هم متحیر بودند اما ترامپ روز دوشنبه به همان حالت ناگهانی تغییر موضع داد و این لایحه را امضا کرد و گفت که جمهوری خواهان را برای توافق در چک های جداگانه به آمریکایی ها برای جبران پرداخت ۲۰۰۰ دلار قانع کرده است.

طلا به‌زودی از قله ۱۹۰۰ دلار عبور می‌کند - تجارت‌نیوز

عبور طلا از ۱۹۰۰ دلار

با غافل گیری ترامپ و امضای بسته کمک ها و بودجه قیمت طلای تحویل آینده در معاملات روز دوشنبه آسیا برای مدت کوتاهی به بالای ۱۹۰۰ دلار در هر اونس  رسید تا معامله گران را کمی به سود برساند اما بازار مجددا نزولی شد و به زیر ۱۸۷۵ برگشت.

دلیل افت قیمت طلا با سکوت جمهوری خواهان در ساعت معاملات روز دوشنبه نیویورک در مورد امکان پرداخت مبالغ بیشتری به مردم بود. این سکوت از سوی جمهوری خواهان موجب تردید در صحت سخن ترامپ شد و قیمت ها را عقب راند.

در پایان جلسه رسمی روز دوشنبه ، معاملات آتی طلای آمریکا برای تحویل در ماه فوریه در نیویورک ۲٫۸۰ دلار یا ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۸۸۰٫۴۰ دلار رسید. بالاترین سطح ۱،۹۰۴٫۰۵ دلار بود در حالی که پایین ترین سطح ۱،۸۷۴٫۰۵ دلار بود.

قیمت لحظه ای طلا ، که الگوریتم ها و صندوق های تامینی از آن استفاده می کنند تا در نهایت تصمیم بگیرند که جهت آینده را تعیین کنند ، ۱٫۸۷۷ دلار بود که ۱٫۵۵ دلار کاهش را نشان می دهد.

طلا (2).jpg

فروش طلا

سایت تحلیلی اینوستینگ،بخشی دارد که در آن با استفاده از الگوهای فنی اقدام به پیش بینی روند بازار طلا می کند. در این بخش سرمایه گذاران می توانند توصیه های این سایت برای آرایش معاملاتی در ساعات و روزهای آتی را مشاهده کنند.

امروز این سایت به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کرد در روزهای پایانی سال فروش طلا انجام و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نیز همین اقدام را انجام دادند.

بیت کوین.jpg

سردرگمی بیت‌کوین

بیت‌کوین نیز در روز جاری نوسانات زیادی را تجربه کرد. قیمت بیت کوین پس از عبور از سطح ۲۷ هزار دلار برای اولین بار و در ادامه یک روند صعودی، برای مدت کوتاهی از سطح ۲۸ هزار دلار در صبح دوشنبه گذشت.

همچنین ارزش بازار بیت‌کوین نیز از ۵۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت.در حال حاضر ارزش بیت‌کوین به ۲۶ هزار و ۷۰۶ دلار رسید که نسبت به ساعاتی پیش روندی صعودی را تجربه کرد.

با اخبار نیوز همراه باشید…

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=341778

ثبت نظر

-