بسته شدن معاملات بورس با مازاد عرضه

  • کد خبر : 341196
  • 08 دی 1399 - 14:05
بسته شدن معاملات بورس با مازاد عرضه

 

 

بسته شدن معاملات بورس با مازاد عرضه

به گزارش نیوز، در معاملات روز دوشنبه، شاخص کل بورس ۱۸ هزار و ۱۲۹ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۴۳۷ هزار واحد رسید. اما شاخص کل هم‌وزن ۳ هزار و ۱۰ واحد پایین آمد و در رقم ۴۶۹ هزار و ۱۲۵ واحد ایستاد.

عرضه و تقاضا در بورس - جهان محتوا

 

عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید هزار و ۴۸۷ میلیارد تومان شد که نسبت به روز یکشنبه رشد ۶٫۷۵ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش ۱۱۲ درصد افزایش یافت و به رقم هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان رسید.

پس از آن که در ۸ روز کاری گذشته  بسته شدن معاملات بورس بازار با مازاد تقاضا بسته شد، امروز در پایان معاملات شاهد مازاد عرضه در بورس بودیم.

در پایان معاملات امروز شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) با صف‌ خرید ۱۵۹ میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وکبهمن، شرکت باما (کاما) و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به نماد بوعلی (شرکت پتروشیمی بوعلی سینا) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۲۸۸ میلیارد تومانی داشت. قیمت سهام بوعلی در حالی که در تمام روزهای معاملاتی خود رشد کرده بود، امروز پس از ۱۳ روز کاری نزول کرد. پس از بوعلی، بانک دی (دی) و دارویی برکت (برکت) بیشترین صف فروش را داشتند.

بیشترین افزایش قیمت در کدام کالاهاست؟

 

بیشترین افزایش قیمت

در بورس شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (با نماد معاملاتی وآذر)، داروسازی اکسیر (دلر)، سیمان اصفهان (سصفها)، مهندسی نصیر ماشین (خنصیر)، و درخشان تهران (پدرخش) با رشد ۵ درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند.

در فرابورس نیز هتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر) و کشت و صنعت دشت خرم‌دره (زدشت) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز قیمت سهام فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) ۴٫۶ درصد رشد کرد و به تنهایی ۴ هزار و ۴۹ واحد شاخص را بالا کشید. پس از فارس، شستا و کگل نمادهای سبزرنگ تاثیرگذار بر شاخص بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

نقشه بورس

تجهیز برای رشدی جدید؟؛ اکوایران بررسی کرد

 

با اخبار نیوز همراه باشید…

 

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=341196

ثبت نظر

-