حمله کماندویی ترکیه به مواضع نیروهای مدافع خلق سوریه

  • کد خبر : 340587
  • 08 دی 1399 - 5:05

وزارت دفاع ترکیه یکشنبه بعد از ظهر اعلام کرد که کماندوهای این کشور ۱۵ شبه نظامی کرد موسوم به «یگان‌های مدافع سوریه» (YPG) را در جریان یک عملیات موفق از بین بردند.

به نوشته خبرگزاری انگلیسی «رویترز» وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که این نیروها در حال آماده شدن برای انجام حمله در شمال شرقی سوریه بودند.

در حمله سال گذشته موسوم به «عملیات بهار صلح»، ترکیه یک بخش ۱۲۰ کیلومتری از مرزهای شمال شرقی سوریه را از اشغال نیروهای موسم به یگان‌های مدافع خلق، که گروهی تروریستی مرتبط با نیروهای «پ ک ک» (حزب کارگر کردستان ترکیه) هستند را خارج کرد. ترکیه  بابت حمایت آمریکا از نیروهای «وای پی جی» (یگان‌های مدافع خلق) وابسته به «پ‌ک‌ک»  عصبانی است.

«حلوصی آکار»،وزیر دفاع ترکیه چندی قبل گفت که این کشور به عملیات ضد تروریستی در داخل و خارج کشور ادامه خواهد داد.

آکار طی جلسه‌ای که رئیس ستاد کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی و فرمانده نیروی هوایی و دریایی ارتش این کشور حضور داشتند، گفت: «با عملیاتی که تا کنون در شمال عراق و داخل کشور علیه تروریسم انجام شد، مخفیگاه‌ها و پناهگاه‌های تروریست‌ها را بر سر آن‌ها خراب کرده‌ایم.»

 حلوصی آکار با ادعای اینکه ترکیه به مرزها و خاک کشورهای همسایه خود احترام قائل است، اظهار داشت که هدف نیروهای مسلح ترکیه خنثی کردن تروریست‌هاست. او مدعی شد که ترکیه برای انجام عملیات خود در شمال عراق و سوریه، مقامات این کشور را در جریان این حملات و عملیات می‌گذارد.

او اظهار داشت: «ما مصمم هستیم که از شر تروریست‌هایی که ۴۰ سال است به حملات خود علیه کشور و ملت ما ادامه می‌دهند، خلاص شویم.»

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=340587

برچسب ها

ثبت نظر

-