تردید مردم آمریکا درباره تزریق واکسن کرونا

  • کد خبر : 340573
  • 08 دی 1399 - 4:26

همزمان که ویروس کرونا بیشترین تلفات در آمریکا را بر جا می‌گذارد، یک متخصص ارشد درمانی در خصوص تردید مردم این کشور، به خصوص کادر درمان درباره تزریق واکسن کرونا ابراز نگرانی و ترس کرده است.

به نوشته روزنامه «دیلی میل»، از هر ۱۰۰۰ آمریکایی یک نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌ و این در حالی است که آمار مبتلایان و تلفات در سراسر این کشور همچنان رو به فزونی است.

«جاناتان رِینِر»، متخصص قلب در دانشکده علوم بهداشتی و درمانی دانشگاه جورج واشنگتن و مشاور تیم درمانی «جورج بوش»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز شنبه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان در این خصوص ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: «من بیشتر نگران تردید‌ها درباره واکسن کرونا در آمریکا حتی در میان کادر‌ درمان هستم.»

این مقام سابق آمریکایی گفت: «عدم اعتماد مردم به واکسن، خطری را به همراه دارد و می‌تواند همه‌گیری کرونا را طولانی کند.»

رینر همچنین گفت: «ما مجبور خواهیم بود زمان زیادی برای مردم عادی در جوامع صرف کنیم و به آنها آموزش دهیم که این واکسن‌ها بسیار ایمن و بسیار و بسیار کارآمد هستند و این (واکسن) واقعاً جوازی برای ورود به حالت عادی است.»

اظهارات این مقام سابق آمریکایی در حالی مطرح شده که تاکنون بیش از ۱.۹ میلیون نفر در آمریکا واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

تاکنون دو شرکت آمریکایی «فایزر» و «مُدرنا» تولید واکسن را آغاز و تأییدیه آن را نیز دریافت کرده‌اند.

طبق گزارش‌هایی، علیرغم آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ظاهراً در صدد بوده که به مردم آمریکا اطمینان دهد که توزیع واکسن شرکت فایزر در این کشور عادلانه است اما گروه‌هایی که به کارآمدی این واکسن شک و تردید داشته معتقدند که این اظهارنظر ترامپ نشانه‌‌ای است مبنی بر اینکه واکسن فایزر مشکل دارد.

طبق آخرین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز، که روز شنبه منتشر شده، تلفات کرونایی در آمریکا به رقم ۳۳۱ هزار و ۱۱۶ نفر رسیده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=340573

ثبت نظر

-