رانندگی در شب تفاوت زیادی با رانندگی در روز دارد

  • کد خبر : 33980
  • 19 فروردین 1399 - 21:11

به گزارش گروه حوادث نیوز، مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ در یادداشتی اظهار داشت،: رانندگی در شب تفاوت زیادی با رانندگی در روز دارد. به خاطر همین موضوع است که بسیاری از رانندگان حتی آنان که حرفه ای هستند، می گویند که راندن در شب برای آنها دشوارتر است.

بنابر این گزارش ، هنگام رانندگی در شب چراغ های داخل خودرو نباید روشن باشد و اگر نیاز به خواندن نقشه دارید بهتر است اول خودرو را در کنار جاده متوقف کنید و سپس به مطالعه نقشه بپردازید. هنگام رانندگی چشم خود را مدام حرکت دهید تا درخشش نور در بالای تپه ها، پیچ های جاده و تقاطع ها را ببینید زیرا این نورها ممکن است نور چراغ خودروهای دیگر باشد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور عنوان کرد: به منظور جلوگیری از تصادف، فاصله خود با اتومبیل جلویی را بیشتر از روز تنظیم کنید تا راحت تر متوجه خطرات بالقوه شدید شده و در صورت بروز حادثه زمان بیشتری برای واکنش داشته باشید. رانندگی در شب مستلزم تمرکز زیادی است که ممکن است خسته کننده باشد. برای اجتناب از خستگی ، مکررا به چشم های خود استراحت دهید تا انرژی از دست رفته را جبران کنند.

در این گزارش آمده است: قبل از رانندگی در شب از خوردن داروهای خواب آور خودداری کنید. خوردن دو فنجان قهوه تا یک ساعت می تواند جلوی خواب را بگیرد و قبل از حرکت در شب از پر بودن باک بنزین اطمینان حاصل کنید. هنگام شب رانندگان عبوری کمتری امکان کمک به شما را در صورت اتمام بنزین دارند.

به گفته مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور اکثر خودروهای قابلیت تنظیم آینه را برای رانندگی در شب دارند. از این قابلیت استفاده کنید. این قابلیت با تغییر زاویه آینه موجب می شود تا در صورت افتادن نور بالا از خودرو عقبی در آینه، انعکاس آن مستقیم در چشم شما نزند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=33980

ثبت نظر

-