هند با تهدید ترامپ به صادرات دارو به آمریکا موافقت کرد

  • کد خبر : 33875
  • 19 فروردین 1399 - 19:12
هند با تهدید ترامپ به صادرات دارو به آمریکا موافقت کرد
به گزارش نیوز،

دولت هند روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور صادرات این دارو را به کشورهای همسایه و همچنین کشورهایی که به شدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند، آغاز خواهد کرد و آمریکا نباید از این مساله بهره برداری سیاسی کند.

اخبار بین الملل-آنوراگ سریواستاوا سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت: ما صادرات این دارو به تعدادی از کشورها را آغازمی کنیم لذا از همه می خواهیم از هرگونه گمانه زنی در این رابطه یا هرگونه تلاش برای سیاسی کردن موضوع خودداری کنند.

وی همچنین اعلام کرد که دهلی نو داروهای ” هیدروکسی کلروکین ” و “پاراستامول” را به کشورهای همسایه وابسته به هند نیز صادر خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه هند در ارتباط با ممنوع شدن صادرات این دارو گفت: مانند هر دولتی، اولویت ما کسب اطمینان از تامین کافی این دارو برای مردم هند بود و بعد از تامین این نیاز داخلی است که برای صادارت آن اقدام خواهیم کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته  اعلام کرده بود که وی در گفت و گو تلفنی با نارندرا مودی نخست وزیر هند از او خواسته بود داروی “هیدروکسی کلروکین” را به آمریکا صادر کند.

پس از انتشار این سخنان رییس جمهوری آمریکا ، هند روز یکشنبه  اعلام کرد که درخواست آمریکا را بررسی خواهد کرد. اما دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شب گذشته در توییتی دیگر تهدید کرد چنانچه هند به خواسته او عمل نکند با اقدامات متقابل آمریکا مواجه خواهد شد.

این درحالی است که یک مقام دیگر دولتی هند تایید کرد که ۲۹ کشور دیگر در اروپا و آمریکای لاتین خواهان دریافت این دارو از هند هستند.

وزارت بهداشت هند تجویز “هیدروکسی کلروکین ۴۰۰ میلی گرم” برای یک روز و “هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ گرم” برای دو روز به همراه مصرف ۵ روزه داروی “ازیترو مایسین ۵۰۰ میلی گرم” را برای بیماران کرونایی که حال آنها بسیار وخیم است، توصیه کرده است.

این دارو به عنوان درمان احتمالی بیماری کرونا در نظر گرفته می شود.

وزارت بهداشت هند  روز سه شنبه  اعلام کرد که آمار کل موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسیده است درحالی که ۱۳۶  نفر نیز در هند به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید۱۹» از ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت.

علایم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که نخستین علایم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می‌شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=33875

ثبت نظر

-