بیماران کرونایی برای کاهش دردهای عضلانی از این قرص استفاده کنند

  • کد خبر : 33844
  • 24 تیر 1400 - 10:35
بیماران کرونایی برای کاهش دردهای عضلانی از این قرص استفاده کنند

نیوز: اکثر کسانی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند، بدن درد های بسیار شدید داشته اند. بهترین دارو برای کاهش دردهای عضلانی در بیماران مبتلا به کرونا و دیگر بیماری های ویروسی همچون سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده از ترکیبات استامینوفن و کدیین است.

دکتر احد پاشایی روز یکشنبه اظهار کرد: براساس مقالات علمی جدید و پروتکل درمانی کسانی که مشکلات حاد تنفسی دارند، باید از مصرف داروهایی همچون ناپروکسن، آزیترومایسن و ترکیبات ضد التهاب غیر استروییدی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: کسانی که مبتلا به بیماری های ویروسی به خصوص بیماری کرونا هستند، به خاطر واکنش های ضد التهابی نباید از این مسکن ها استفاده کنند.دکتر پاشایی ادامه داد: بطور کلی درمان هایی که ارائه می شود در واقع علامت درمانی است و برای کاهش دردهای مفصلی و عضلانی بیماری کرونا بهترین دارو استامینوفن کدئین دار است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در فضای مجازی اطلاعات غلط و نادرست به مردم ارایه می شود، گفت: از شهروندان در خواست می شود با رعایت بهداشت فردی فقط به پیام ها و هشدارهای وزارت بهداشت توجه کنند.

ابتلا از خراشیدگی های پوستی

فلوشیپ زانو و طب ورزشی آرتروسکوپی با بیان اینکه دهان، بینی و چشم، راههای ورود و خروج ویروس کرونا می باشد، گفت: ویروس کرونا میتواند از طریق خراشیدگی های پوستی نیز وارد بدن شود.

وی از مردم درخواست کرد برای مراقبت از انتقال و یا دریافت ویروس حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و به طور مرتب دست های خود را شسته و ضد عفونی کنند.

دکتر پاشایی در خصوص افرادی که دارای بیماری های روماتیسمی بوده و یا جراحی های ارتوپدی بر روی آنها انجام شده، گفت: این افراد تا زمانی که علائم کرونا از جمله تب، سرفه ، تنگی نفس و علایم حاد تنفسی در آنها مشاهده نشده، به هیچ وجه داروهای درمانی خود را قطع نکنند.

وی گفت: به افراد بالای ۶۵ سال و کسانی که زمینه های بیماری آرتروز، روماتیسم و یا تحت درمان با داروهای کاهنده سیستم ایمنی بدن هستند، توصیه میکنیم مطلقا از خانه خارج نشوند.

>>>بیشتر بخوانید:

راه تشخیص کرونای دلتا چیست؟

استفاده از ماسک

فلوشیپ زانو و طب ورزشی آرتروسکوپی خاطرنشان کرد: کسانی که با این افراد زندگی و یا از آنها مراقبت و پرستاری می کنند، حتما فاصله یک و نیم متری را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند تا اگر ناقل بیماری بوده و بدون علامت هستند از طریق حرف زدن قطرات بزاقی آنها موجب انتشار ویروس نشود.

وی در خصوص تغذیه نیز تاکید کرد: براساس تایید سازمان جهانی بهداشت استفاده از ویتامین های دی، سی و زینک توصیه می شود که این ویتامین ها را میتوان با مصرف مواد غذایی همچون قارچ، کاهو، کلم، ماهی، حبوبات و مرکبات تامین کرد.

دکتر پاشایی همچنین اظهار کرد: با حضور در فضای آزاد و رساندن نور خورشید مستقیم به دست ها و پاها میتوان ویتامین دی مورد نیاز بدن را تامین کرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=33844