حماس: سازش مغرب با اسرائیل اسفناک است

  • کد خبر : 337901
  • 06 دی 1399 - 11:57
حماس: سازش مغرب با اسرائیل اسفناک است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در واکنش به اعلامیه عادی سازی روابط بین مغرب و اسرائیل نسبت به خطرناک بودن شتاب رژیم‌های عربی برای عادی سازی روابط با دشمن هشدار داد.

جنبش حماس در بیانیه ای آورده است: ما با هرگونه توافقات اعلامی از سوی برخی کشورهای عربی درباره عادی سازی روابط با دشمن کاملاً مخالف هستیم.

این بیانیه می‌افزاید: ایستادن رهبر یک حزب اسلامی در کنار مجرمی که دستش به خون ملت فلسطین آغشته است، صحنه دردناک و غمباری است. امضای اعلامیه عادی سازی روابط توسط نخست وزیر مغرب و تأیید آن توسط دبیرخانه حزب عدالت و توسعه مغایر با مبانی این حزب است. امضای نخست وزیر مغرب زیر پاگذاشتن موضع جریان اسلامی در مخالفت با عادی سازی روابط با اشغالگران است.

حماس ادامه داد: مبانی و اصول هیچ گاه تجزیه نمی‌شود و منافع آنی و دستاوردهای سیاسی نباید به حساب موضوع نخست امت اسلامی انجام شود. این حزب افراد مبارزی دارد که موافق این موضع نیستند و همچنان مدافع فلسطین و مخالف عادی سازی خواهند بود. نباید تحقق منافع کشورهای اسلامی به قیمت زیرپا گذاشتن آرمان ملت فلسطین انجام شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: ادعای حمایت از مردم فلسطین با برقراری شراکت و روابط با دشمن این مردم همخوانی ندارد. ما به شدت نسبت به پیامدهای شوم عادی‌سازی روابط مغرب با اسرائیل احساس خطر می‌کنیم. مطمئن هستیم که اشغالگران از موضوع عادی سازی برای تشدید اقدامات تجاوزکارانه علیه قدس و مسجدالاقصی سوء استفاده خواهند کرد.

این بیانیه می‌افزاید: از حزب عدالت و توسعه می‌خواهیم که در موضع خود پیرامون تأیید و توجیه این اعلامیه شوم درباره عادی سازی روابط با دشمن تجدیدنظر کند.

گفتنی است که حدود سه هفته پیش «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از توافق مغرب و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط خبر داد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=337901

ثبت نظر

-