مدال افتخار ترامپ به دامادش

  • کد خبر : 336024
  • 04 دی 1399 - 19:46
مدال افتخار ترامپ به دامادش

کاخ سفید در بیانیه‌‎ای از اقدام  دونالد ترامپ  رئیس‌جمهور آمریکا در اعطای «مدال امنیت ملی» به تعدادی از مقام‌های نزدیک خود از قبیل داماد او در رابطه با توافق‌های عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با فلسطین اشغالی خبر داد.

به گزارش رویترز، رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی به منظور تجلیل از عملکرد مقام‌های دولتش در رابطه با توافق عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به تعدادی از مشاوران و اعضای ارشد دولتش مدال داد.

دونالد ترامپ به جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد خود در کاخ سفید ، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مایک پامپئو وزیر خارجه، استیو منوشین وزیر خزانه‌داری، آوی برکوویتز نماینده آمریکا در امور خاورمیانه (منطقه غرب آسیا)، دیوید فریدمن سفیر واشنگتن در تل‌آویو و جان راکولتا سفیر واشنگتن در ابوظبی، «مدال امنیت ملی» داد.


ترامپ، جرد کوشنر، رابرت اوبراین و مایک پامپئو

مدال امنیت ملی در آمریکا ، یک جایزه است که از سال ۱۹۵۳ طبق فرمان اجرایی «هری ترومن» رئیس‌جمهور وقت این کشور آغاز شد و به افرادی اعطا می‌شود که از نظر رئیس‌جمهور در زمینه امنیت ملی ایالات متحده خدمت کرده باشند.

در بیانیه کاخ سفید درباره مدال اعطایی ترامپ به داماد و دیگر مقام‌های دولتش آمده است: «به لطف اقدامات این افراد، منطقه دیگر هرگز مثل قبل نخواهد بود و سرانجام به سمتی فراتر از منازعات در گذشته پیش می‌رود».

آمریکا با انواع فشار و تطمیع و در پیش گرفتن سیاست چماق و هویج، طی چهار ماه اخیر کشورهای امارات عربی متحده، بحرین، سودان و مغرب را به توافق سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی سوق داد.

بنا بر گزارش رویترز، برخی مقام‌های ارشد آمریکایی امیدوار هستند که تا قبل از ۲۰ ژانویه (اول بهمن) پایان دولت ترامپ و مراسم تحلیف ریاست جمهوری جدید، یک کشور دیگر هم به توافق سازش با فلسطین اشغالی اضافه شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=336024

ثبت نظر

-