ادامه تجارت ایران و امارات زیر ذره بین

  • کد خبر : 33562
  • 19 فروردین 1399 - 2:53
ادامه تجارت ایران و امارات زیر ذره بین
به گزارش نیوز،

فرشید فرزانگان با بیان اینکه تجارت ایران و امارات همچون گذشته ادامه دارد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و نظر به اهمیت سلامتی تک تک شهروندان کشورها، پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی برای پذیرش و حمل بار صادراتی در تمامی کشورها اجرایی می‌شود که بر این اساس، در مورد پذیرش محموله‌های صادراتی کالاهای ایرانی از سوی کشور امارات نیز، رویه تعیین شده به این شکل است که حمل و نقل کالا باید به صورت کانتینرهای یخچال‌دار صورت گیرد.

اخبار اقتصادی– رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات افزود: بر این اساس، حمل بار میوه و محصولات درختی، جالیزی و سبزی با لندی کرافت و کشتی در حال انجام است و همچنان ادامه دارد؛ البته تغییراتی در ساعت فروش بار در کشور امارات ایجاد شده که بر این اساس معاملات از ساعت ۶ تا ۱۳ تعیین شده و بقیه روز، بازار تعطیل است.

وی تصریح کرد: بر این اساس هیچ‌گونه توقفی در روابط تجاری ایران و امارات صورت نگرفته ولی به هر حال اجرای برخی پروتکل‌های بهداشتی ممکن است برخی کندی‌ها را در تجارت ایجاد کند به نحوی که برای پذیرش برخی کانتینرهایی که نیاز به اخذ مجوزهای خاص از جمله انجام تست و آزمایش دارد، رویه با سرعت کمتری پیش می‌رود.

فرزانگان گفت: در مورد حمل هوایی نیز برخی ایرلاین‌ها کالاهای اساسی از امارات به سمت ایران حمل می‌کنند که در این رابطه نیز کار در حال انجام است و با برنامه‌ریزی پیش می‌رود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات با بیان اینکه از شنبه ۱۶ فروردین ۹۸ امارات اعلام قرنطینه کرده و یکسری از مشاغل با نظر کمیته عالی بحران و مرکز مبارزه با کووید ۱۹ کاملاً تعطیل هستند؛ ضمن اینکه برای تردد مردم و وسایل نقلیه نیز محدودیت‌هایی وجود دارد؛ به نحوی که در مرکز دوبی، تنها یکی از اعضای خانواده برای خرید از داروخانه یا تهیه مایحتاج و مواد غذایی اجازه خروج از خانه را دارد و البته این خروج نیز با لحاظ کردن تمامی پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

وی افزود: برای فعالیت مشاغل نیز فهرست بلندبالایی وجود دارد که کدام یک از مشاغل باید دورکار باشند؛ اما گمرک از جمله مراکز اداری است که باید به فعالیت خود ادامه دهد و خدمات رسانی نماید؛ اما به هر حال در برخی موارد کار با تأخیر پیش می‌رود که کاملاً امری طبیعی است.

فرزانگان خاطرنشان کرد: صادرات ایران به امارات در مورد میوه، بسیار حائز اهمیت است که هم اکنون نیز کار در حال انجام است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=33562

برچسب ها

ثبت نظر

-