ویروس کرونا؛ در زندگی روزمره آیا نیاز به زدن عینک محافظ است؟

  • کد خبر : 33413
  • 18 فروردین 1399 - 18:00
ویروس کرونا؛ در زندگی روزمره آیا نیاز به زدن عینک محافظ است؟

باشگاه خبرنگاران/ افرادی که در مشاغلی مانند کادر درمانی و پرستاران هستند توصیه می شود از عینک های محافظ استفاده کنند.

مسعود ضیایی استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و نماینده علمی ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق مخاط چشم به دلیل خاصیت جذب بالا وجود دارد و یکی از دلایل توصیه های فراوان مبنی بر حفظ فاصله مناسب با افراد این است که در صورت بروز عطسه یا سرفه؛ بزاق آلوده از طریق مخاط چشم یا دهان و بینی جذب نشوند.

استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: یکی از مهمترین راهکار های پاکسازی ویروس به دلیل بافت چربی که دارد، شستن دست ها با آب و صابون و عدم تماس یا مالش دست با صورت و چشم است.

وی ادامه داد: همچنین استفاده از عینک محافظ برای عموم مردم لازم نیست، اما برای افرادی که در مشاغلی مانند کادر درمانی و پرستاران هستند توصیه می شود از عینک های محافظ استفاده کنند.

افرادی که چشمانشان ضعیف است و در زندگی روزمره از عینک استفاده می کنند؛ به شدت توصیه می شود هنگام خروج از منزل، عینک را از مقابل چشمان خود بر ندارند و بعد از برگشت به خانه تا حد امکان وسایل شخصی مانند عینک ساعت مچی و کارت های بانکی را ضدعفونی کنید.

خطر اصلی این ویروس برای افرادی است که دارای بیماری های زمینه بوده و یا از مصرف کنندگان کورتون هستند. بیماران کلیوی، خانم های باردار و کسانی که شیمی درمانی می کنند نیز از گروه های پرخطر محسوب می شوند؛ بنابراین دهان و تنفس از جمله راه های انتقال ویروس کرونا است و پرتاب ذرات آلوده ویروس به داخل چشم به دلیل خاصیت جذب مخاطی نیز می تواند بیماری را منتقل کند، پس حفظ فاصله از تمام افراد حتی اعضای خانواده و عدم حضور در مکان های پرتردد و شلوغ را جدی بگیریم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=33413

برچسب ها

ثبت نظر

-