پیشنهاد محرمانه فیفا برای کاهش دستمزد‌ها افشا شد

  • کد خبر : 33266
  • 18 فروردین 1399 - 11:55
پیشنهاد محرمانه فیفا برای کاهش دستمزد‌ها افشا شد

به گزارش نیوز، نشریه «الاتحاد» امارات امروز درباره نامه محرمانه فیفا به فدراسیون‌ها بعد از جلسه برای تصمیم گیری کاهش دستمزد‌ها در ایام تعطیلات، نوشت: فدراسیون جهانی فوتبال سندی با عنوان «محرمانه» به تمام فدراسیون‌های اعضا فرستاد. این سند شامل تصمیم گیری‌های گرفته شده در جلسه ویدئو کنفرانس فیفا با کنفدراسیون‌ها است. این سند در ۱۱ صفحه تنظیم شده و ۴ پیشنهاد درباره مقابله با ویروس کرونا در ایام تعطیلات مطرح کرده است.

فیفا در ابتدای نامه اعلام کرده با توجه به اینکه در جهان اتفاقات غیرمنتظره رخ داده فیفا حق صدور هر رایی را دارد و هیچ عضویی حق اعتراض ندارد.

فیفا در این نامه مخصوصا درباره کاهش دستمزد‌ها توپ را به زمین فدراسیون‌های اعضا انداخته است. فیفا ۲ پیشنهاد در این زمینه به فدراسیون‌های اعضا داده است.

در متن مستند فیفا که به دست نشریه «الاتحاد» رسیده نوشته شده است: فیفا باید بنا به مبادی ارشادی راه حلی عالادنه برای بحران مالی بوجود آمده از ویروس کرونا پیدا کند. فیفا به دنبال این است تا قضیه دستمزد بازیکنان و مربیان در ایام تعطیلات به خوبی به پایان برسد و منجر به ایجاد پرونده قضایی یا ورشکستگی باشگاه‌ها نشود.

پیشنهاد اول فیفا درباره دستمزد‌ها به شرح زیر است: تشویق باشگاه ها، بازیکنان و مربیان به توافق بر تعویق یا کاهش دستمزد‌ها در ایام تعطیلات است. تیم فیفا توصیه‌های لازم در این رابطه را به فدراسیون‌های اعضا انجام می‌دهد.

فیفا از فدراسیون‌های اعضا خواسته تا یک کارگاه برای کاهش دستمزد‌ها برگزار کنند. در این کارگاه فیفا دخل و تصرفی ندارد و کنفدراسیون‌ها با اعضای خود جلسه می‌گذارند و بر سر درصد کاهش دستمزد‌ها توافق می‌کنند. این حکم لازم الاجرا برای تمام فدراسیون‌های اعضا می‌شود و فیفا هیچ گونه شکایتی از سوی بازیکنان را قبول نمی‌کند.

در صورت قبول نشدن پیشنهاد اول فیفا، دومین پیشنهاد این است: باید تمام توافقات بین باشگاه‌ها با بازیکنان و مربیان در ایام تعطیلات به حالت تعلیق دربیاید تا زمان ازسرگیری مسابقات راه حل مناسبی برای این دوران اتخاذ شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=33266

ثبت نظر

-