کنترل سلامت مسافران اتوبوس‌ها از نظر ابتلا به کرونا

  • کد خبر : 332385
  • 02 دی 1399 - 14:12
کنترل سلامت مسافران اتوبوس‌ها از نظر ابتلا به کرونا

مصوبات جلسه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا تشریح شد؛

سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ – ۱۲:۲۹

اتوبوس بین شهری

تهران (پانا) – با توجه به اجرای بند یک مصوبات بیست و هشتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر تشکیل کمیته عالی بر اجرای پروتکل های بهداشتی با مسئولیت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، فرایند نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی الزامات سلامت محیط و کار مدیریت بیماری کرونا و گزارش دستگاه های اجرایی در خصوص اقدامات انجام شده تبیین شد.

به گزارش وبدا، در پنجمین جلسه نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی الزامات سلامت محیط و کار مدیریت بیماری کرونا مصوب شد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری سایر ارگانها و سازمان های ذیربط مدیریت اطلاع رسانی و نظارت مناسب سفرها را به خصوص در ایام فاطمیه، عید نوروز و سایر مناسبت ها و تعطیلات پیش رو به عهده گیرد و از تبلیغات و مشوق‌های افزایش سفر نظیر بلیط و تورهای تخفیف دار و امثال آن جلوگیری به‌عمل آید.

همچنین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدامات لازم جهت اتصال به سامانه ماسک وزارت بهداشت جهت ممانعت از ورود افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ به مناطق اقامتی و گردشگری را انجام دهد.

در این جلسه مصوب شد وزارت راه و شهرسازی نظارت لازم بر ظرفیت مسافرگیری اتوبوس های بین شهری مطابق پروتکل های وزارت بهداشت را داشته باشد و تدابیر لازم جهت ایجاد تهویه مناسب در اتوبوس ها را اتخاذ کند و همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی علاوه بر کنترل سلامت مسافران از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هنگام صدور بلیط، هنگام سوار شدن مسافران نیز سلامت آنان به صورت الکترونیکی کنترل شود.

اقدام بانک مرکزی جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب بانک ها از دیگر مصوبات این جلسه بود و مقرر شد بانک‌ مرکزی تمهیدات لازم نظیر استفاده از ظرفیت پست جهت تعویض دسته چک ها را لحاظ نماید.

همچنین مقرر شد هر وزارت خانه و سازمان قبل از اجرای هر برنامه پیوست سلامت مرتبط با کرونای برنامه مذکور را تدوین کند تا از ازدحام جمعیت و افزایش مراجعات حضوری و در نتیجه انتشار بیماری جلوگیری به عمل آید.

همچنین در این جلسه مقرر شد در جلسه آینده فرمانده ستاد کرونا در تهران و نماینده استاندارتهران در خصوص وضعیت تهران و اقدامات انجام شده درزمینه کنترل کرونا؛ نماینده سازمان هلال احمردر خصوص گزارش اجرای طرح شهید سلیمانی؛ نماینده وزارت راه و شهر سازی درخصوص کنترل کرونا در فرودگاه با تاکید بر فرودگاه مهرآباد؛ نماینده سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت صمت و نیروی انتظامی گزارش اقدامات خود را در زمینه کنترل کرونا ارایه نمایند.

همچنین مصوب شد با توجه به اهمیت جلسه عالی نظارت، اسامی وزارت خانه ها و سازمان هایی که در جلسه حضور ندارند به وزارت کشور اعلام شود و جلسه آتی با حضور وزیر کشور و رییس قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا برگزار شود.

گفتنی است در این جلسه دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا، رییس مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت، معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار و نمایندگانی از اتاق اصناف ایران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت راه و شهر سازی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون پدافند زیستی، مشاور سلامت وزارت نیرو، فدراسیون پزشکی ورزشی، وزارت جهاد کشاورزی، بازرسی کار، بانک مرکزی، معاون بهداشت علوم پزشکی ایران، معاونت بهداشتت علوم پزشکی تهران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان زندان‌ها، معاونت بهداشت علوم پزشکی ایران، معاون فنی بهداشت حرفه‌ای مرکز سلامت محیط و کار حضور داشتند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=332385

ثبت نظر

-