نشست روسیه و ترکیه درباره سرنوشت یک شهر

  • کد خبر : 331910
  • 02 دی 1399 - 9:18
نشست روسیه و ترکیه درباره سرنوشت یک شهر

 

 

پس از درگیری‌های شدید میان کُردهای سوریه و گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه در شهر «عین عیسی» (شمال سوریه)، شبکه «المیادین» گزارش داد که مقامات روسیه و ترکیه نشستی در ارتباط با این درگیری‌ها داشته‌اند.

شبکه المیادین به نقل از برخی منابع در این خصوص گزارش داد که در نشست روسیه و ترکیه یادشده، مقامات روسیه و ترکیه سرنوشت شهر عین عیسی و مناطق حومه آن را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

طبق این گزارش، ترکیه پافشاری دارد که به ازای متوقف کردن حملات، شبه‌نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد)، «روژاوا» و نیروهای «آسایش» باید به طور کامل از شهر خارج شوند.

 

گزارش کامل نشست سه جانبه ی ایران، روسیه، ترکیه در تهران | خبرگزاری بین  المللی شفقنا

 

منابع یادشده همچنین خبر دادند که ترکیه حملات را متوقف کرده است و منتظر است ببیند طرف کُرد به خواسته‌های ترکیه چه پاسخی به روسیه خواهد داد.

منابع خبری در روزهای گذشته از وقوع درگیری‌های شدید میان گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه و نیروهای کُرد در شهر عین عیسی خبر داده بودند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع میدانی در خصوص این حملات گزارش داده بود که عناصر وابسته به ترکیه در جریان حملات، توانسته‌اند دو روستا را در اطراف عین عیسی اشغال کنند.

عین عیسی در کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد. این گروه تحت حمایت آمریکا است؛ با این حال، آمریکا تاکنون در درگیری با نیروهای وابسته به ترکیه، از این عناصر حمایت نکرده است.

 

>>> خبر مرتبط:

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=331910

ثبت نظر

-