زمان آرایش خرید در بازار سکه

  • کد خبر : 330507
  • 01 دی 1399 - 9:47
زمان آرایش خرید در بازار سکه

زمان آرایش خرید در بازار سکه

معامله‌گران سکه به طلای جهانی امیدوارند

به گزارش اقتصاد نیوز در روزی که بازار جهانی تعطیل بود قیمت دلار توانست سطح حمایتی قیمت سکه را پشتیبانی کند. دیروز سکه ۲۰۰ هزار تومان بالا رفت تا در پایان آخرین ماه پاییز رشد خود را مثبت نگه دارد. اما اولین روز زمستان در بازار سکه چه خبر است.

وزن تعیین‌کننده حباب در بازار

زمانی که حباب سکه به زیر ۵ درصد رفت، خریداران در بازار فعال‌تر شدند. این موضوع موجب شد که دیروز سکه بتواند به بالای حمایت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بازگردد. بازیگران فنی باور دارند، تا زمانی که سکه بالای این سطح حمایتی قرار داشته باشد،‌ شانس صعود قیمت بیشتر است. در کنار این، برخی سکه بازان نسبت به روند هفته جاری اونس طلا اظهار خوش‌بینی کرده‌اند و درصورتی‌که طلای جهانی به بالای مرز هزار و ۹۰۰ دلاری برود، عبور راحت فلز گران‌بهای داخلی از مرز ۱۲ میلیون تومانی دشوار نخواهد بود.

علامت حباب به بازار سکه

روز شنبه حباب سکه به زیر ۵۰۰ هزار تومان رفت؛ این میزان حباب در ابتدای روز یک‌شنبه حتی کمتر شد و  به اوایل کانال ۴۰۰ هزارتومانی رسید. در این مقطع زمانی بود که خریدها شدت گرفت؛ در مقابل، زمانی که حباب سکه بالای یک‌میلیون تومان می‌رود،‌ احتیاط در خرید سکه بیشتر می‌شود. با توجه به اینکه حباب سکه در شرایط کنونی حدود ۵۷۰ هزار تومان است، انتظار نمی‌رود که معامله‌گران محتاطانه رفتار کنند.

حباب زمستان

توجه جدی به بازار ارز

سکه بازان امروز به روند قیمت دلار بسیار دقت خواهند کرد. برگشت دلار به بالای محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومانی می‌تواند موجب شود که سکه بدون کمک اونس طلا به کانال ۱۲ میلیون تومانی بازگردد. در این میان، گروهی هم باور دارند آنچه موجب شد سکه در روز یک‌شنبه افزایشی شود، افزایش جزئی تقاضا و کاهش فروش‌های معامله‌گران در آستانه شب یلدا بود. این دسته باور دارند با خروج این عامل، سکه می‌تواند به مسیر کاهشی بازگردد. بااین‌حال، به نظر می‌رسد امروز برای سکه هیچ عاملی به‌اندازه روند دلار اهمیت نخواهد داشت.

قیمت سکه در معاملت پشت خطی

سکه در معاملات نقدی دیروز تا نزدیکی مرز ۱۲ میلیون تومان بالا رفت اما در معاملات پشت خطی روند معاملات بااحتیاط بیشتری دنبال شد. قیمت فروش سکه در معاملات فردایی در محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود که باقیمت در بازار فاصله دارد. در بازار سکه حد ضرر را برای امروز ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان پیشنهاد کرده‌اند. در بازاری که حد ضرر تعیین می‌کنند یعنی معامله‌گر تا زمانی که مطمئن نشده است نباید سریع قدم بردارد. در بهترین حالت باید سریع بخرد و سریع بفروشد. حالتی که به آن معامله اسکارلپی می‌گویند.

 


این مطلب برایم مفید است
۵


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=330507

ثبت نظر

-