تصمیم‌های مهم زیدان؛ از ستاره‌های قدیمی تا معمای نوک حمله

  • کد خبر : 32929
  • 17 فروردین 1399 - 14:42
تصمیم‌های مهم زیدان؛ از ستاره‌های قدیمی تا معمای نوک حمله

از ستاره‌های قدیمی تا معمای نوک حملهنیوز/ شهراد باغستانی؛ تکلیف این فصل هنوز مشخص نیست و به همین دلیل مربیان به برخی برنامه‌های‌شان برای فصل بعد هم می‌اندیشند. زین‌الدین زیدان سرمربی رئال‌مادرید هم باید در پایان فصل تصمیمات زیادی بگیرد. بسیاری از بازیکنان رئال‌مادرید در خطر کنار گذاشته شدن از لیست قرار دارند که زیزو باید با بررسی وضعیت‌شان تکلیف آن‌ها را هم مشخص کند. برخی از معادلات رئال‌مادریدِ فصل آینده را نشریه «دیلی‌میل» بررسی کرده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

مشکل روز؛ بیل و خامس
وقتی سال ۲۰۱۷ زیدان، خامس را نخواست، این بازیکن را به بایرن‌مونیخ قرض دادند، اما این فقط یک رفع موقتی برای یک مشکل بود. ۲ سال بعد هافبک کلمبیایی برگشت و با وجود اصراری که برای ماندن داشت، به سختی در ترکیب کهکشانی‌ها به میدان رفت. حالا باشگاه برای جلوگیری از ضرر‌ها در پی فروش خامس رودریگس در نقل‌وانتقالات تابستانی پیش‌رو است. خامس تا سال ۲۰۲۱ قرارداد دارد و باشگاه می‌تواند با در نظر گرفتن قیمتی معقول از فروش او درآمد کسب کند. فصل بعد بازیکن آزاد خواهد شد و رئالی‌ها دوست ندارند این اتفاق رخ بدهد که باشگاه دیگری او را مجانی به چنگ آورد. گرت بیل یک مسئله بزرگ‌تر است. او تا سال ۲۰۲۲ قرارداد دارد و بار‌ها گفته که دوست دارد تا پایان آن در سانتیاگو برنابئو بماند. تابستان گذشته فقط باشگاه چینی جیانگسو سونینگ حاضر شده بود ستاره ولزی را بخرد. آن‌ها مایل بودند حقوقی نزدیک به ۳۹ میلیون پوند دریافتی لیونل مسی به بیل بپردازند. در نهایت باشگاه رئال‌مادرید قبول کرد از کنار فروش بیل به باشگاه چینی درآمد زیادی کسب نخواهد کرد و از فروش او منصرف شد. زیدان بی‌شک این تابستان هم اجازه جدایی به بیل نخواهد داد و تنها باید شرایط بررسی شود.

تصمیم‌های زیدان برای فصل آینده؛ از ستاره‌های قدیمی تا معمای نوک حمله

پازل اودگارد – مودریچ
مارتین اودگاردِ جوان این فصل در ترکیب رئال سوسیه‌داد درخشیده و بهترین بازیکن‌شان بوده است. مادریدی‌ها دوست دارند این بازیکن نروژی برگردد و برای خودشان بازی کند، اما نکته این است که اکثر بازی‌های اودگارد در سوسیه‌داد کامل بوده، زیدان چه بازیکنی را کنار می‌گذارد تا این هافبک را به ترکیب تیمش اضافه کند؟ این یکی از بزرگ‌ترین تصمیمات زیزو خواهد بود. سال قبل او تصمیم خوبی گرفت و به دنی سبایوس اجازه جدایی داد تا فده والورده فرصت بیشتری برای بازی کردن پیدا کند. حالا تونی کروس که بعید است جدا شود و احتمالاً گزینه ترک رئال، لوکا مودریچ خواهد بود. مودریچ ۳۴ ساله است و نشان داده دوست دارد تا پایان قراردادش در سال ۲۰۲۱ بماند. اگر مودریچ بماند، بهتر است اودگارد هم یک سال دیگر به دوران حضور قرضی‌اش در سوسیه‌داد ادامه دهد و صبر کند تا به ترکیب اصلی مادریدی‌ها برسد.

تصمیم‌های زیدان برای فصل آینده؛ از ستاره‌های قدیمی تا معمای نوک حمله

شماره ۹
زیدان فصل را با ۳ بازیکن در پست شماره ۹ یا همان نوک حمله شروع کرد که هیچ‌کدام از آن‌ها ایده‌آل نبوده‌اند. کریم بن‌زما فصل را درخشان آغاز کرد، اما برخی از نمایش‌هایش در بازی‌های بزرگ پیش از تعطیلی مسابقات ناامید‌کننده بود. البته او مسیر جدایی را در پیش نخواهد داشت، چراکه تیم به رقابت ۲ بازیکن در نوک حمله نیاز دارد. اگر ارلینگ هولاند ۱۹ ساله به رئال‌مادرید بیاید یا رئال‌مادرید موفق به شکست بارسلونا در راه جذب لائوتارو مارتینس شود، یا حتی انتقال هری کین را نهایی کنند، یک بازیکن سطح بالای دیگر برای این پست به ترکیب تیم زیدان اضافه خواهد شد. سپس زیزو می‌تواند از بین لوکا یوویچ و ماریانو دیاس یک بازیکن را حفظ کند تا مهاجم سوم باشد. بین این ۲ بازیکن شانس ماریانو بیشتر است، چراکه یوویچ مدت‌هاست زیدان را ناامید کرده و مبلغ بالایی هم برای انتقال او پرداخت شده. ماریانو هم با گلی که در ال‌کلاسیکو زد نشان داد زیدان می‌تواند روی او در برخی مواقع حساب باز کند.

تصمیم‌های زیدان برای فصل آینده؛ از ستاره‌های قدیمی تا معمای نوک حمله

قرضی‌ها
علاوه بر اودگارد، ۸ رئالی دیگر هم هستند که این روز‌ها به طور قرضی به عضویت تیم‌های دیگری درآمده‌اند. اشرف حکیمی مهم‌ترین بازیکنی است که به صورت قرضی در دورتموند حضور دارد و با پایان این قرارداد به رئال بازخواهد گشت. ۷ گل زده و ۱۰ پاس‌گل برای مدافع-هافبک راست مراکشی باعث شده او مورد توجه قرار بگیرد. اشرف اگر می‌خواهد بازی کند با دنی کارواخال برای پست دفاع راست می‌تواند رقابت کنند. سرخیو رگیلون هم شاید برگردد، چراکه مارسلو احتمال دارد جدا شود. آن زمان رگیلون هم رقیب فرلان مندی در دفاع چپ خواهد بود. دنی سبایوس هم به بازی کردن نیاز داشت و در آرسنال توانست خودی نشان دهد. او را والنسیا می‌خواهد و آرسنال خواهان حفظ اوست. زیدان به هافبک‌های دیگری می‌اندیشد و بعید است سبایوس دوباره در رئال بازی کند. تاکفوسو کوبو بازیکن ریزنقش ژاپنی هم در مایورکا درخشیده. او احتمالاً یک فصل دیگر هم قرض داده خواهد شد. آندری لونین سنگربان جوان اوکراینی هم فعلاً نمی‌تواند دروازه‌بان اول شود. در لگانس و وایادولید هم به لونین چندان بازی نرسید و حالا در رئال‌اویدو حضور دارد. شاید اگر آرئولا به پاریس برگردد، لونین به‌عنوان سنگربان ذخیره دوباره در رئال‌مادرید حضور پیدا کند. اسکار رودریگس هم در دومین فصل حضور قرضی‌اش در لگانس کیفیت بالایی داشته. او ترجیح می‌دهد بازی کند، اتفاقی که فعلاً در مادرید برایش رخ نخواهد داد. بورخا مایورال هم که در لوانته حضور دارد در تفکرات زیدان نیست و اگر فروخته نشود باز هم قرض داده خواهد شد. این اتفاق برای آلوارو اودریوسولا هم رخ خواهد داد، بازیکنی که به بایرن‌مونیخ رفته و بعید است در لیست فصل بعد رئال باشد.

پسران برزیلی
وینیسیوس در روزهای آخر قبل از توقف مسابقات فوتبال بسیار آماده بود و احتمالاً فصل بعد بازیکن ثابت رئال‌مادرید می‌شود. رودریگو اعتماد زیدان را از دست داده، ولی قطعاً کیفیت لازم برای رئالی ماندن را دارد. اگر این دو بازیکن به باشگاه دیگری قرض داده نشوند، که بعید هم هست چنین اتفاقی بیفتد، رینیر ژسوس پدیده جوانی که رئال‌مادرید جذب کرده به باشگاهی دیگر خواهد رفت. رینیر که ژانویه به مادرید آمد، فعلاً در تیم دوم باشگاه حضور دارد. به یاد داشته باشید او تازه ۱۸ ساله شده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32929

ثبت نظر

-