لمپارد: دوست دارم چلسی را با سیستم خودم اداره کنم

  • کد خبر : 32890
  • 17 فروردین 1399 - 12:44
لمپارد: دوست دارم چلسی را با سیستم خودم اداره کنم

نیوز/ علیرضا روش؛ خیلی‌ها اعتقاد داشتند برای سرمربیگری در تیمی به بزرگی چلسی کمی باید تجربه کسب می‌کرد. تجربه‌ای فراتر از حضور در چمپیون‌شیپ. فرانک لمپارد، اما توانست رأی اعتماد رومن آبراموویچ را کسب کند و در فصل جاری روی نیمکت چلسی بنشیند. صحبت از موفقیت یا عدم موفقیت فرانکی هنوز زود است، اما او با وجود تزریق روحیه جوانی و تاکتیک‌های نوین به استمفوردبریج، چالش‌های سختی را هم تجربه کرد و تا آستانه تغییر و تحول هم پیش رفت. حالا که لیگ تعطیل شده فرصت مناسبی است تا لمپارد در گفتگو با سان از چالش جلب رضایت مالک روسی بگوید.
مربیگری در چلسی
من ۱۳ سال در این باشگاه بازی کردم و در این مدت با مربیان مختلفی کار کردم. شرایط باشگاه اکنون خیلی متفاوت است. ساختار باشگاه در حال حاضر عملکرد مربیان را بیش از هر زمان دیگری زیر ذره‌بین قرار می‌دهد. من در هر زمان شرایط مختلفی را در باشگاه تجربه کردم. به طور مثال زمانی که ویاش بوآش مربی بود و من را در مقطعی از تیم کنار گذاشت. ما با هم چالش داشتیم، اما الان که مربی تیم هستم ماجرا را به شکل دیگری می‌بینم.
فشار کار با آبراموویچ
در ۲۰ سال اخیر و همچنین با شروع مدیریت رومن آبراموویچ سیستم مدیریتی در باشگاه تغییر کرده و انتظارات از مربیان بیشتر شده که با فشار زیادی هم همراه است. همین باعث شده مربیان در این باشگاه به دنبال ترکیبی قدرتمند باشند و تصمیمات سختی را در کارشان اتخاذ کنند.
تجربه بازی در چلسی
من از کار کردن با مربیان مختلف تجربیات زیادی را کسب کردم. آن‌ها به من تفکراتی برای اداره تیم به شکلی متفاوت دادند. فکر نمی‌کنم مربیگری در چلسی ۲۵ سال پیش از نظر کیفی مثل الان بوده باشد. با این حال من دوست دارم چلسی را با سیستم خودم اداره کنم.
از دربی‌کانتی تا چلسی
پذیرفتن نیمکت چلسی تصمیم درستی بود؟ از خودم نپرسیدم که خیلی زود بود یا خیر، چون به توانایی‌های خودم اطمینان داشتم. من سال‌های خوبی به عنوان بازیکن در این تیم داشتم، اما هیچ ارتباطی به نقش جدیدم به عنوان مربی باشگاه ندارد. این چالشی است که هیچ ترسی بابتش ندارم. هدف من خیلی ساده است. تا آنجایی که امکان دارد می‌خواهم در باشگاه موفق شوم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32890

ثبت نظر

-