بارش برف در واپسین روزهای پاییز در اردبیل

  • کد خبر : 328268
  • 29 آذر 1399 - 17:59
بارش برف در واپسین روزهای پاییز در اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، بارش برف در استان اردبیل از روز جمعه آغاز شده و ارتفاع برف در شهرستان مشگین شهر به بیش از نیم متر رسیده و راه ۷۵ روستای این شهرستان را مسدود کرده که با تلاش مأموران راهداری و حمل و نقل جاده بازگشایی می‌شود.

در جنوب استان اردبیل و شهرستان خلخال نیز ارتفاع برف در برخی از گردنه‌های کوهستانی از جمله گردنه الماس واقع در مسیر ارتباطی خلخال – اسالم و خلخال – پونل به بیش از ۳۰ سانتیمتر رسیده است.

در اردبیل نیز ارتفاع برف به بیش از ۱۵ سانتیمتر رسیده و راه‌های درون و برون شهری در مرکز استان اردبیل لغزنده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: عملیات بازگشایی و برف روبی راه ۲۸۱ روستای استان اردبیل با تلاش راهداران درحال انجام است.

کلیم اله وثوقی صبح شنبه در بازدید از عملیات بازگشایی راه‌های روستایی در اردبیل اظهار کرد: این میزان راه روستایی در نقاط کوهستانی و صعب العبور شهرستان‌های خلخال، کوثر، اردبیل، نیر، گرمی و مشگین شهر واقع شده که امیدواریم تا پایان امروز به‌طور کامل شاهد تردد در مسیر این روستاها باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از حضور ۸۰ اکیپ راهداری زمستانی در محورهای مواصلاتی استان اردبیل خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر کلیه محورهای مواصلاتی استان اردبیل باز است و تردد در آنها جریان دارد.

اما آنچه که مسئولین استانی و شهرستانی به آن اشاره می‌کنند عدم کافی بودن ماشین آلات راهداری برای برف روبی و بازگشایی جاده‌ها و گردنه‌های برگیر استان است و با توجه به بارش برف در فصول پاییز، زمستان و حتی فصل بهار در نقاط مختلف این استان امید می‌رود مسئولین تدابیر ویژه ای داشته باشند.

وثوقی در جمع خبرنگاران از تخصیص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای خرید ماشین آلات راهداری خبر داد و گفت: تعدادی از ماشین آلات راهداری خریداری و به تعداد ۲۳۰ دستگاه افزوده می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=328268

ثبت نظر

-