به گزارش رکنا، صبح شنبه ۲۲ آذر مرد میانسالی، به کلانتری ۱۲۳ نیاوران رفت و از ربوده شدن پسرش پژمان در محدوده میدان تجریش خبر داد.
او گفت: صبح امروز پسرم خانه را برای رفتن به مغازه‌اش که واقع در حوالی میدان تجریش است ترک کرد. من تصور می‌کردم پسرم در مغازه‌اش است که ناگهان تلفن همراهم به صدا درآمد. مرد ناشناسی که پشت خط تلفن بود شروع به تهدید کرد و گفت اگر پسرم را زنده می‌خواهم دو میلیارد تومان باید به آنها بدهم. بعد از آن تلفن قطع شد.
بدین ترتیب مأموران کلانتری وارد عمل شده و در بررسی‌های خود دریافتند که پسر ربوده شده با فردی به‌نام حامد اختلاف مالی دارد و حامد نقشه این آدم ربایی را کشیده است. از سویی در ردزنی‌های پلیسی موقعیت گروگان و گروگانگیران درمحدوده اقدسیه تهران شناسایی شد.
مأموران بلافاصله راهی موقعیت مورد نظر شده و با محاصره خودروی متهم که گروگان نیز داخل آن قرار داشت، موفق به آزاد کردن پسر ۳۰ ساله شدند. حامد در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد و گفت: من و پژمان در کار خرید و فروش لوازم خانگی هستیم.

پژمان چند باری از من و دوستانم پول قرض گرفت اما نه تنها بدهی اش را نمی‌داد بلکه مدام تقاضای پول می‌کرد در نهایت تصمیم به ربودن او گرفتیم تا از این طریق پدر پژمان را تهدید کرده و به پولمان برسیم. او ادامه داد: با دو همدستم که آنها نیز از پژمان طلب داشتند، چند روز پیش این نقشه را کشیدیم. صبح روز حادثه، پژمان را تعقیب کردیم.

او سوار اتوبوس شد و به میدان تجریش رفت. بعد در خیابانی خلوت پژمان را به زور سوار خودرویمان کرده و به سمت اقدسیه رفتیم. بعد هم با خانواده‌اش تماس گرفته و درخواست ۲۰ میلیارد ریال برای آزادی او کردیم.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران با اعلام این خبر گفت: مأموران کلانتری نیاوران موفق شدند در کمتر از ۱۰ ساعت پس از آدم ربایی، متهمان این پرونده را دستگیر و مرد گروگان گرفته شده را به آغوش خانواده‌اش بازگردانند.‌آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.آیا این خبر مفید بود؟