آشنایی با ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا

  • کد خبر : 32640
  • 16 فروردین 1399 - 20:12
آشنایی با ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا

برخی از مکان های وحشت انگیز، اسرارآمیز هستند و داستان های ترسناکی در مورد آنها گفته می شوند. این شهرت و افسانه ها نسل به نسل منتقل می گردند. برخی مکان ها نیز جدید هستند و اخیرا به فهرست مکان های وحشت آور و تسخیر شده اضافه شده اند؛ اما گذشته تراژیک و غم انگیزی دارند که به شهرت بیشتر آنها کمک می کند. اما این نقاط اسرارآمیز چه متعلق به قرن هشتم باشند و چه قرن بیستم، همه در داشتن یک چیز مشترک هستند: تاریخچه جالب و پر از اسرار و رخ دادن چیزهای غیرقابل توضیح. حتی اگر در مورد واقعی بودن این نقاط تردید داشته باشید، بازدید از آنها برایتان بسیار هیجان انگیز خواهد بود. در همه کشورهای اروپایی، مکان های ترسناک و تسخیر شده ای وجود دارند که مملو از اسرار غیرقابل توضیح هستند و می بایست هیجان بازدید از آنها را تجربه کنید. این مطلب را بخوانید تا با ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا که باید به بازدید از آنها بروید، آشنا شوید.

ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا

کلوب آتش جهنم Hell Fire Club در ایرلند

کلوب آتش جهنم Hell Fire Club در شهر دوبلین در ابتدا و در قرن هجدهم میلادی یک اقامتگاه ویژه شکار بود که اشراف زادگان دوبلین در آن گرد هم جمع می شدند. ویرانه های این کلوب بر فراز تپه مونت پولیه Montpellier و مشرف به جنگل ماسی Massy قرار گرفته اند. داستان های بیشماری در مورد برگزاری مراسم مذهبی سیاه و آیین های قربانی کردن حیوانات و انسان ها در این کلوب شنیده می شوند؛ اما این همه داستان نیست. شاهدان متعدد ادعا کرده اند که یک موجود شیطان نما با ظاهر انسانی و پاهای سم شکل را دیده اند. موجود دیگری که معمولا در این مورد از ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا دیده می شود، روح یک زن جوان است که گفته می شود در گذشته خیلی دور، درون یک بشکه حبس و آتش زده شده و از بالای تپه به پایین قل داده شد. کلوب آتش جهنم Hell Fire Club از آن دسته مکان های ترسناک و نقاط تسخیر شده در اروپا بوده که حتما باید به بازدید آن بروید.

کلوب آتش جهنم Hell Fire Club در ایرلند

رینهام هال Raynham Hall در انگلستان

رینهام هال Raynham Hall که در نگاه اول یک عمارت روستایی مجلل به نظر می رسد، در حقیقت یکی از ترسناک ترین نقاط کشور انگلستان است. گفته می شود زن اسرارآمیزی با لقب براون لیدی Brown Lady در این عمارت زندگی می کند که نام واقعی او لیدی دوروثی والپول Lady Dorothy Walpole بوده و بیش از ۳۰۰ سال پیش فوت کرده است. از آن زمان به بعد، حضور سایه مانند و ترسناک او در یک پیراهن بلند قهوه ای رنگ توسط هر کسی که جرات وارد شدن به این عمارت را داشته، حس شده است. پادشاه جورج چهارم که در قرن نوزدهم میلادی در این عمارت اقامت داشت، یکی از کسانی است که وارد رینهام هال Raynham Hall شده و این روح اسرارآمیز را دیده است. براساس مشاهدات، او هنگام ترک این عمارت گفت: “هرگز یک لحظه دیگر در این خانه تسخیر شده نخواهم ماند.”

رینهام هال Raynham Hall در انگلستان

مسافرخانه باستانی رام Ram Inn در انگلستان

مسافرخانه باستانی رام Ram Inn یکی از ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا به شمار می رود. بنابر منابع متعدد، این بنا در گذشته به عنوان قبرستان کافران به کار می رفت. همچنین تعدادی از کتاب های تاریخی ادعا می کنند که آیین های پرستش شیطان و قربانی کردن کودکان در این بنای باستانی برگزار می شدند. طبق شنیده ها، مسافرخانه رام Ram Inn توسط بیش از ۲۰ روح، از جمله روح یک دختر کوچک به نام رزی Rosie، یک کشیش بلندمرتبه و یک اینکوبوس تسخیر شده است.

مسافرخانه باستانی رام Ram Inn در انگلستان

قلعه ادینبورگ Edinburgh Castle در اسکاتلند

قلعه ادینبورگ Edinburgh Castle که در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده، یکی از تاثیرگذارترین و جالب توجه ترین و در عین حال تسخیر شده ترین نقاط شهر ادینبورگ به شمار می رود. بسیاری از افراد در مورد فعالیت های پارانرمال (ماوراء الطبیعه) اتفاق افتاده در این بنا در سرتاسر طول سال گزارش داده اند. برای نمونه موسیقی اسرارآمیزی در سالن های این مورد از ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا شنیده می شود؛ در حالیکه هیچ نوع ساز موسیقی در آن موجود نیست، درب و پنجره هایی که به خودی خود باز و بسته می شوند و صداهای نجواگونه و عجیبی که در طول شب به گوش می رسند. در سال ۲۰۰۱ قلعه ادینبورگ Edinburgh Castle تحت یکی از بزرگترین تحقیقات پارانرمال (ماوراء الطبیعه) در تاریخ بشریت قرار گرفت؛ اما نتیجه آن هرگز در دسترس عموم مردم گذاشته نشده است.

قلعه ادینبورگ Edinburgh Castle در اسکاتلند

عمارت تسخیر شده بورگواتنت Haunted Vicarage of Borgvattnet در سوئد

این عمارت قدیمی که در روستای کوچک بورگواتنت واقع شده، یکی از ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا به شمار می رود. کشیش هایی که در طول سال های متوالی در عمارت تسخیر شده بورگواتنت Haunted Vicarage of Borgvattnet زندگی می کردند، رخدادهای اسرارآمیز و عجیبی را تجربه کرده بودند. اولین اتفاق ثبت شده از فعالیت های پارانرمال (ماوراءالطبیعه) در این عمارت در سال ۱۹۲۷ رخ داد؛ در آن سال، کشیش نیلز هدلاند Nils Hedlund مشاهده کرد که نیرویی غیرقابل مشاهده در حال پاره کردن لباس ها روی بند رخت واقع در حیاط عمارت است. سایر کشیش ها نیز در سال های بعد، فعالیت های پارانرمال دیگری را گزارش دادند. اخیرا هم بازدیدکننده ای که در اتاق میهمان این عمارت اقامت می کرد، در میانه شب با این احساس که کسی در حال تماشا کردن اوست، از خواب بیدار شده و روح سه زن را در حال نشستن روی کاناپه و گریه کردن دید.

عمارت تسخیر شده بورگواتنت Haunted Vicarage of Borgvattnet در سوئد

قلعه آکرشوس Akershus Festning در نروژ

قلعه آکرشوس Akershus Festning یکی از مهمترین بناهای قرون وسطایی نروژ است؛ اما ترسناک ترین و تسخیر شده ترین نقطه این کشور نیز به شمار می رود. این مجموعه شامل ۶۷ ساختمان می شود؛ اما براساس مشاهدات، تنها یکی از آنها در تسخیر ارواح قرار گرفته است. مشهورترین داستان ها در مورد قلعه آکرشوس Akershus Festning داستان روح یک سگ به نام مالکانیسن Malcanisen بوده که در گذشته از این قلعه محافظت می کرد و همچنین روح یک زن بی چهره به نام مانتلگیستن Mantelgeisten که در یک لباس بسیار بلند از درون تاریکی ظاهر می شود.

قلعه آکرشوس Akershus Festning در نروژ

قصر بو سژور Beau-Séjour Palace در پرتغال

با اینکه قصر بو سژور Beau-Séjour Palace یک مکان بسیار زیبا و تماشایی به نظر می رسد، از آن دسته نقاطی نیست که دلتان بخواهد در سفرتان به لیسبون در آن اقامت کنید. این قصر، بعد از غروب آفتاب یکی از ترسناک ترین و تسخیر شده ترین نقاط کشور پرتغال است. قصر بو سژور Beau-Séjour Palace توسط روحی به نام بارون گلوریا Baron of Gloria تسخیر شد. این روح توسط شاهدان متعدد، در حال راه رفتن در امتداد راهرو و باغ های قصر دیده شده است. کانیوزن قصر نیز ادعا می کنند که برخی اشیا در قصر به خودی خود جابجا و درب و پنجره ها به طور ناگهانی بسته می شوند. برخی از بازدیدکنندگان نیز ادعا می کنند در طول بازدید خود، صدای ناقوس شنیده اند؛ در حالیکه اصلا ناقوس یا زنگی در این مورد از ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا وجود ندارد.

قصر بو سژور Beau-Séjour Palace در پرتغال

شاتو میراندا Château Miranda در بلژیک

قلعه میراندا که در زبان فرانسوی شاتو میراندا Château Miranda خوانده می شود، در سال های اولیه خود یکی از زیباترین قلعه های کشور بلژیک به شمار می رفت. اما بعد از دهه ۱۹۵۰ برای نگهداری بیماران ذهنی مورد استفاده قرار گرفت و امروزه کاملا متروکه شده است. افراد متعددی ادعا کرده اند که صداهایی شبیه به صدای جیغ از این قلعه شنیده اند و این در حالی است که برای سال های طولانی هیچکس در این قلعه زندگی نکرد. به همین دلیل به این قلعه نام مستعار شاتو دو نویزی Chateau de Noisy یا قلعه پرسروصدا را داده اند.

شاتو میراندا Château Miranda در بلژیک

شاتو دو بریساک Château de Brissac در فرانسه

شاتو دو بریساک Château de Brissac بدون شک یکی از ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا به شمار می رود. حتی اگر از آن دسته افرادی هستید که در مورد واقعیت داشتن این گونه فعالیت های پارانرمال رخ داده در آنها تردید دارید، برای گذراندن یک شب کامل در این قلعه نیاز به نیت کاملا جدی و جرات بسیار بالایی خواهید داشت. براساس شایعات، شارلوت Charlotte، دختر پادشاه چارلز هفتم King Charles VII بعد از اینکه شوهرش از رابطه نامشروع او آگاهی پیدا کرد، توسط شوهرش به قتل رسید. بعد از این اتفاق، بسیاری از میهمانان این قلعه ادعا می کنند که روح او را در یک لباس سبز و در حالیکه در طول شب در راهروها قدم می زند، دیده اند.

شاتو دو بریساک Château de Brissac در فرانسه

جزیره پووه یا Poveglia در ایتالیا

اگر پووه یا Poveglia ترسناک ترین جزیره جهان نباشد، حقیقتا ترسناک ترین جزیره در اروپا محسوب می شود. مجموعه ای از فعالیت های اسرارآمیز در این جزیره به وقوع می پیوندند و دلیل اصلی اینکه پووه یا Poveglia امروزه به روی بازدیدکنندگان بسته شد، همین است. این جزیره در گذشته به عنوان یک تیمارستان مورد استفاده قرار می گرفت و پزشک دیوانه ای انواع آزمایش های هولناک را روی بیماران آن انجام می داد. این پزشک در نهایت با پریدن از برج ناقوس خودش را کشت. این ناقوس از آن مکان انتقال داده شد؛ اما مردم جزیره های اطراف ادعا می کنند که بارها بازتاب صدای آن را در طول شب شنیده اند.

جزیره پووه یا Poveglia در ایتالیا

کاداریو Ca’Dario در ایتالیا

این شاهکار معماری در میان مردم محلی با عنوان “خانه بدون بازگشت” شناخته می شود. از آنجایی که برای هرکسی که مالک این قصر بوده، اتفاقات بسیار بدی رخ داده اند، بنظر می رسد این اسم کاملا بامسما باشد. اولین مالک این خانه و طراح آن، زمانیکه بهمراه خانواده اش در این قصر زندگی می کرد، هر دو فرزندان خود را از دست داد. پس از او، سیزده مالک بعدی نیز در شرایط بسیار اسرارآمیز فوت کردند. قصر داریو Palazzo Dario یا کاداریو Ca’Dario هم اکنون کاملا متروکه بوده و هیچ مالکی ندارد.

کاداریو Ca’Dario در ایتالیا

قلعه ولفسگ Wolfsegg Castle در آلمان

گزارش های داده شده در مورد وقایع ترسناک و اسرارآمیز در قلعه ولفسگ Wolfsegg Castle به اول قرن شانزدهم باز می گردند. در این قلعه نیز مانند شاتو میراندا Chateau Miranda، مالک قلعه بعد از اینکه متوجه خیانت همسرش شد، او را کشت. مدت کوتاهی بعد از آن، او و دو پسرش نیز فوت کردند. بازدیدکنندگان متعدد گزارش کرده اند که صداهای عجیبی را از غارهای مجاور قلعه شنیده اند و حتی برخی از آنها ادعا کرده اند که یک زن سفیدپوش را دیده اند که در راهرو و سالن های این قلعه قدم می زند.

قلعه ولفسگ Wolfsegg Castle در آلمان

فرایهونگ Freihung در آلمان

زن سفیدپوش شهر فرایهونگ Freihung در اطراف تونل های معدنی قدیمی این شهر از این سو به آن سو حرکت می کرد. بعد از شکایات سکنه آن منطقه، این تونل ها خراب شدند؛ اما زن سفیدپوش بلافاصله بعد از آن برای بار دیگر دیده شد. امروزه، او بطور مداوم و مرتب در آئینه خودروها دیده می شود و یکی از دلایل وجود تعداد بسیار بالای تصادفات رانندگی در این منطقه نیز به شمار می رود. شهر فرایهونگ Freihung را می توان به عنوان یکی از ترسناک ترین مقاصد گردشگری اروپا دانست.

فرایهونگ Freihung در آلمان

قلعه موشام Moosham Castle در اتریش

قلعه موشام Moosham Castle شاهد برخی از هولناک ترین دادگاه های جادوگری در تاریخ اتریش بوده است. بیشتر قربانی هایی که در قلعه نگهداری می شده اند، از جنس مذکر بوده اند و تعداد بسیار زیادی از آنها زیر ۲۲ سال سن داشتند. امروزه قلعه موشام Moosham Castle یکی از ترسناک ترین و تسخیر شده ترین نقاط اروپا به شمار می رود. بسیاری از افراد ادعا کرده اند که آنتون Anton، سرایدار قلعه را در حال قدم زدن در آن و نظارت بر زندانی ها دیده اند. جالب تر اینکه، اغلب اوقات در هنگام صبح، هنگامیکه کانیوزن قلعه برای باز کردن درب موزه می آیند، متوجه می شوند که اسلحه های اتاق شکار به حالت وارونه قرار گرفته اند؛ در صورتیکه درب های قلعه در تمام طول شب قفل هستند.

قلعه موشام Moosham Castle در اتریش

قلعه رسزل Castel Reszel در لهستان

این بنای سرخ رنگ خیره کننده که بر فراز شهر رسزل قرار گرفته، گذشته ای تاریک و ترسناک دارد. شهر رسزل در ابتدای قرن نوزدهم در آتش سوخت و زنی به نام باربارا زدانک Barbara Zdunk به دلیل اقدام به سوزاندن شهر دستگیر و بعدها به جادوگری متهم شد. در قلعه رسزل Castel Reszel این زن بارها مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفت و در نهایت دو بچه به دنیا آورد. بسیاری از مردم می گویند روح باربارا و فرزندانش این قلعه را تسخیر کرده اند. به دفعات گزارش شده که بوی عجیب عطر در قلعه پیچیده شده است، درب هایی که قبلا قفل شده اند، صبح روز بعد باز بوده اند و برخی حتی ادعا می کنند که موجودی نامرئی آنها را لمس نموده است.

قلعه رسزل Castel Reszel در لهستان

قلعه زویکوف Zvíkov Castle در جمهوری چک

براساس داستان های شنیده شده، موجودی فراطبیعی قلعه زویکوف Zvíkov Castle را از آغاز قرن شانزدهم تسخیر کرده است. بنا به شواهد متعدد، هنوز هم اتفاق های عجیبی در برج این قلعه به وقوع می پیوندند. بازدیدکنندگان از وجود عکس های عجیب و غریب، رفتارهای نامعمول از حیوانات و خاموش شدن بدون توضیح شمع و آتش در این قلعه خبر می دهند. داستان دیگری در مورد قلعه زویکوف Zvíkov Castle وجود دارد و آن این است که هرکسی آنقدر شجاع باشد که یک شب را در برج این قلعه بگذراند، در عرض یک سال فوت خواهد کرد.

قلعه زویکوف Zvíkov Castle در جمهوری چک

استودان سدلک Sedlec Ossuary در جمهوری چک

استودان سدلک Sedlec Ossuary یک صومعه خانه رومی کوچک بوده که از بقایای اجساد ۷۰ هزار نفر ساخته شده است. خالق این استخدان دان استخوان ها را از قبرهای دسته جمعی قربانیان طاعون جمع نمود؛ اما این استخوان ها را مانند گوردخمه ها روی هم انباشته نکرد. در عوض، تصمیم گرفت یک صومعه خانه بسازد و حتی از آنها مجسمه و اشیای تزئینی خلق کرد. با اینکه این مکان هیچ داستان ترسناکی ندارد، اما با بازدید از آن مسلما لرزه به تنتان خواهد افتاد.

استودان سدلک Sedlec Ossuary در جمهوری چک

قلعه هاسکا Houska Castle در جمهوری چک

قلعه هاسکا Houska Castle در جنگل های شمال پراگ قرار دارد و یکی از ترسناک ترین و تسخیر شده ترین نقاط جهان به شمار می رود. براساس افسانه ها، در محل این قلعه سوراخ عظیمی بوده که آن را دروازه ای رو به جهنم می دانسته اند. فعالیت های پارانرمال (ماوراء الطبیعه) موجود در این مکان، مردم این منطقه را آزار می داد و آنها فکر می کردند که اگر این سوراخ را بپوشانند، مشکلات حل خواهد شد. به همین دلیل قلعه هاسکا Houska Castle ساخته شد. هزاران زندانی را به اجبار به داخل این سوراخ فرستاده اند تا اساس قلعه را بچینند؛ اما وقتی بعد از اتمام کارشان، آنها را از سوراخ بیرون آورده اند، همگی شبیه به پیرمردان شده بودند. بعدها، این قلعه در طول جنگ جهانی دوم به مرکز نازی ها تبدیل و اجساد متعددی از سربازان نازی در آن پیدا شد. شاهدان شکل های متعدد و متفاوتی از فعالیت های پارانرمال (ماوراء الطبیعه) را در این قلعه گزارش داده اند و حتی برخی ادعا کرده اند که قلعه هاسکا Houska Castle خانه بقایای شیاطینی است که از سوراخ فرار کرده اند.

قلعه هاسکا Houska Castle در جمهوری چک

قلعه پریجاما Predjama Castle در اسلوونی

قلعه پریجاما Predjama Castle خانه شوالیه ای به نام اراسموس Erasmus بود که در ابتدای قرن شانزدهم بر علیه سلطنت شورش کرد. در طول آن زمان، او صدها نفر را در بخش های مختلف قلعه شکنجه کرد و به قتل رساند. بسیاری از زندانی های این قلعه از ارتفاع ۷۰ متری دیوار قلعه به اعماق غاری که زیر آن قرار دارد، پرتاب شدند. آنهایی که از این پرتاب ها جان سالم بدر می بردند، به آرامی و بر اثر زخم های خود جان می دادند و توسط موش ها خورده می شدند. اراسموس Erasmus نیز در همین قلعه فوت کرد و برخی مردم می گویند زمانیکه خورشید غروب می کند او به قلعه بر می گردد تا بر آن حکمرانی کند. بسیاری از مردم ادعا می کنند که هنوز می توانند فریادهای دردناک زندانی های شکنجه شده را که در جنگل می پیچد، بشنوند. بقایای تمامی این انسان ها همچنان در زیر قلعه پریجاما Predjama Castle وجود دارند.

قلعه پریجاما Predjama Castle در اسلوونی

جنگل هویا Hoia Baciu Forest، کلوژ نپوکا Cluj-Napoca در رومانی

بیخود نیست که جنگل هویا Hoia Baciu Forest ترسناک ترین جنگل قاره اروپا لقب گرفته است. بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش داده اند که وقتی در حال عبور از این جنگل بوده اند، احساس کرده اند که کسی آنها را تماشا می کند و دچار احساس اضطراب شده اند. حتی برخی ادعا کرده اند که شاهد حضور اشباح و ارواح در این جنگل بوده اند و حتی چهره های تیره ای را در عکس های گرفته شده در این جنگل مشاهده کرده اند. برخی از مردم محلی ادعا می کنند اشیای پرنده ناشناسی را دیده اند که در اطراف جنگل چرخ می زنند.

جنگل هویا Hoia Baciu Forest، کلوژ نپوکا Cluj-Napoca در رومانی

قلعه هونیاد Hunyad Castle در رومانی

در طول سال های متوالی، اتفاقات بسیار عجیبی از قلعه هونیاد Hunyad Castle گزارش شده اند. مشهورترین آنها این است که از زندانی های ترک خواسته شده بود در ازای دریافت آزادیشان یک چاه در این قلعه بکنند. آنها چندین سال مشغول انجام این کار بودند؛ اما در نهایت و در پایان کارشان کشته شدند. بعد از مرگ این زندانی ها، نوشته های عجیبی روی چاه دیده شدند که گفته می شود آیه هایی از قرآن در مورد سرنوشت زندانی ها در دست غیر مسلمانان بوده اند.

قلعه هونیاد Hunyad Castle در رومانی

پریپیات Pripyat در اوکراین

پریپیات Pripyat شهر کوچک متروکه ای در اوکراین شمالی است که نزدیکترین شهر به نیروگاه هسته ای چرنوبیل به شمار می رود. روزی روزگاری در گذشته، پریپیات Pripyat شهری کوچک و زیبا بود که ۵۰ هزار نفر در آن زندگی می کردند. اما در سال ۱۹۸۶ و پس از وقوع فاجعه چرنوبیل همه چیز تغییر کرد؛ این شهر تخلیه شد و به شهری متروکه بدل گشت. لازم به ذکر نیست که در حال حاضر هیچکس در این شهر زندگی نمی کند و با وجود گذشت ۳۲ سال از آن فاجعه، حتی بازدید از این شهر نیز عملی خطرناک محسوب می شود. داستان های متعددی در مورد وجود ارواح در این شهر وجود دارند؛ اما عجیب و غریب ترین آن داستانی بوده که در این بخش ذکر می کنیم. طبق گفته ها، یک فیزیکدان هسته ای در حال اندازه گیری مقدار تشعشعات بوده که صدای جیغ کسی را از درون نیروگاه می شنود؛ این اتفاق در سال ۱۹۹۷ و یازده سال بعد از فاجعه چرنوبیل رخ داده است. او از کارمندان در مورد این صدا می پرسد و آنها به او می گویند او اولین نفری است که بعد از یازده سال وارد اتاق کنترل می شود و تنها راهی که کسی می تواند بدون داخل شدن از درب وارد این نیروگاه شود، عبور از دیوار فلزی است. حتی اگر کسی هم بتواند داخل شود، ورودش یک آلارم را به کار می اندازد و این آلارم تنها به وسیله یک کد رمز یا اثر انگشت می تواند خاموش شود. جالب تر اینکه همان شب، کارمندان متوجه شدند که چراغ یکی از سالن ها به طور خود به خود روشن شده و سپس بعد از چند ثانیه این چراغ دوباره خاموش گشت.

پریپیات Pripyat در اوکراین

درگوس Dargavs در روسیه

درگوس Dargavs در نگاه اول به روستایی جذاب شباهت دارد؛ اما اگر جرات کنید به آن وارد شوید، به طرز ناخوشایندی غافلگیر خواهید شد. هر کدام از بناهای زیبای این شهر در حقیقت یک آرامگاه برای خانواده های اوستیایی هستند. اگر در مورد حقیقت داشتن این نکته شک دارید، کافی است در این شهر گشتی بزنید و در خانه های آن سرک بکشید. آنگاه اسکلت مردم را به وضوح خواهید دید. تاریخ شناسان محلی می گویند زمانیکه طاعون در این منطقه پخش شده بود، مردمی که اعضای خانواده های خود را از دست داده بودند، در خانه های خود منتظر مرگ نشستند. آنها می دانستند هیچکس قرار نیست آنها را دفن کند. درگوس Dargavs امروزه با عنوان “شهر مردگان” شناخته می شود؛ ارتباط این شهر هم اکنون با سایر بخش های روسیه قطع است و تنها از راه سه ساعت رانندگی می توان به این شهر سفر کرد.

درگوس Dargavs در روسیه

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32640

ثبت نظر

-