واکنش وزیر ارتباطات به لایو جنسی و جنجالی نوجوان 14 ساله

  • کد خبر : 325393
  • 27 آذر 1399 - 8:47
واکنش وزیر ارتباطات به لایو جنسی و جنجالی نوجوان 14 ساله

وزیر ارتباطات گفت:حدود ۴شب پیش یکی از فعالین رسانه، ویدئوی لایو این نوجوان را برایم فرستاد و گفت: «برنامه ریزی شده بزودی برای فیلتر اینستاگرام به بهانه این ویدئو به شما حمله کنند». البته وزارت ارتباطات مسئول فیلترینگ نیست.

واکنش وزیر ارتباطات

واکنش وزیر ارتباطات: «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص فایل پخش شده در فضای مجازی گفت: پنج یا چهار شب پیش دوستی از عرصه خبر این فایل را برای من ارسال کرد و به من اطلاع داد که گویا اتاق فکری برای من طراحی شده که به بنده در راستای فیلتر اینستاگرام حمله شود، این فایل به دست من رسید و  من پاسخ لازم را داده ام، از من خواسته شد در رابطه با فیلترینگ تدبیر کنم که من هم پاسخ دادم. مسئولیت پالایش و فیلترینگ بر عهده مجموعه دیگری است و در آن حوزه خودشان نظر می دهند.

او در رابطه با ویدیوی کودکی که در فضای مجازی انتشار پیدا کرد، عنوان کرد: اما انصافا فیلم تلخ و آزار دهنده بود. به نظر می رسد، نهادهایی که مسئولیت امداد رسانی به کودکان و نوجوانان را در این شرایط دارند، باید وارد عمل شوند و به جای پخش این ویدیو به وضعیت این خانواده رسیدگی شود.

لایو جنسی پسر ۱۴ ساله با مینا‌ نامداری بلاگر اینستاگرام + فیلم

واکنش وزیر ارتباطات: البته من هم از چند شب پیش در تلاش هستم، ادرسی از این کودک و خانواده پیدا کنم تا در صورت امکان کمکی به آنها صورت بگیرد و این کودک معصوم، نجات پیدا کند.

او ادامه داد: در واقع اصل مطلب این کودکان هستند و به جای دعوا با یکدیگر باید به آنها بپردازیم، بالاخره اگر نهادهایی که مسئولیت فرهنگ و تربیت را به عهده  دارند، این مسایل را مدنظر قرار هند، این موضوعات پیش نخواهد آمد. توصیه من هم به نهادهایی که این فیلم هارا پخش می کنند این است که به طریقی سیاه نمایی نکنند که ضد انقلاب ها و دشمنان ما فکر کنند،؛ وضعیت کل کودکان و نوجوانان در کشور ما به همین شکل است.

جهرمی خاطرنشان کرد: اگر در کشور ما فردی مشکل دار، وجود دارد آثار آن، مشکلات دیگری است، به نوعی شهید حججی و به نوعی جوانان دین دار سالم و سلامت هم، این مشکلات را دارند. جوری سیاه نمایی نکنید که فکر کنند فقط در کشور ما همین مشکلات وجود دارد.

او در رابطه با مشکلاتی که بر سر راه اینترنت کودکان وجود دارد و مانع از فراگیری آن در کشور شده است گفت: ما به جد این مسئله را از روز اول پیگیری کردیم، پیگیری کنید ببینید چه مانعی وجود دارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=325393