هوآوی با پرچمدار جدیدش P40 Pro دوباره در صدر DXOMARK قرار گرفت

  • کد خبر : 32505
  • 16 فروردین 1399 - 14:47
هوآوی با پرچمدار جدیدش P40 Pro دوباره در صدر DXOMARK قرار گرفت

گوشی هوشمند Huawei P40 Pro به عنوان جدیدترین پرچمدار هوآوی موفق شد مجددا صدرنشین لیست بررسی عملکرد دوربین توسط وب سایت DXOMARK شود.

اگرچه Huawei P40 Pro به تازگی معرفی شده اما گزینه های کارآمد و جذاب این محصول باعث شد متخصصان DXOMARK دست به کار شوند و این گوشی هوشمند را از نظر عملکرد دوربین به طور دقیق بررسی کنند. مدرن ترین پرچمدار سری P هوآوی که با تمرکز روی قابلیت های دوربین تولید شده، جدیدترین نوآوری های این شرکت را هم به نمایش می گذارد.

چکیده بررسی

از دید متخصصان DXOMARK دوربین اصلی با محدوده دینامیکی فوق العاده و سیستم پیشرفته مدیریت نویز، گزینه ای ایده آل برای عکس برداری در هر شرایطی (از صحنه های پر چالش با کنتراست بالا گرفته تا شرایط محیطی با نور محدود) خواهد بود. گزینه بزرگ نمایی هم کاملاً تاثیرگذار بوده و دوربین تله فوتو با زوم ۵ برابری در کنار دوربین اصلی، جزئیات چشمگیر و نویز محدود را در این شرایط با ضرایب متفاوت به همراه داشته است.چکیده بررسی

در خصوص دوربین اولترا واید Huawei P40 Pro وب سایت DXOMARK تاکید داشته که بهترین کیفیت خروجی را که تاکنون در دوربین های اولترا واید خواهیم دید. مواردی نظیر محدوده دینامیکی عالی، جزئیات خیلی خوب و نویز کم، از دلایل این اظهارنظر است.

جداسازی خوب سوژه از صحنه، جزئیات تصویر، محدوده دینامیکی خوب و در نهایت خروجی خوشایند در حالت بوکه از دیگر ویژگی های پرچمدار جدید هوآوی محسوب می شود. سیستم فوکوس خودکار این محصول هم به عقیده بررسی کنندگان، یکی از بهترین عملکردها را در میان گوشی های هوشمندی که تا امروز آزمایش شده داشته است.چکیده بررسی 2

ویدئوی ضبط شده توسط دوربین، از نوردهی مناسب و محدوده دینامیکی خوبی برخوردار بوده و تنها در برخی صحنه های با کنتراست بالا، تا حد اندکی به چالش کشیده می شود. تا زمانی که فیلم برداری را در محیطی با نور محدود لامپ انجام ندهید، توازن نور سفید و رندرینگ رنگ هم دقیق ترین در نوع خود خواهد بود. فوکوس خودکار در بخش ویدئو هم عملکرد خوبی داشته و سریع و قابل اعتماد خواهد بود. سیستم لرزش گیر هنگام فیلم برداری همراه با لرزش دست یا هنگام راه رفتن، عملکرد خوبی داشته و شرایط را کنترل می کند.

بررسی امتیازات عکسبرداری

گوشی Huawei P40 Pro با ثبت امتیاز مجموع ۱۴۰ بهترین عملکرد را در میان گوشی های هوشمندی که تا به امروز به مرحله تولید رسیده اند ارائه داده است. این امتیاز معدل امتیازهایی است که در زیرمجموعه های مختلف نصیب این محصول شده. امتیازهایی که در شرایط نوری و با سوژه های مختلف ثبت شده است.بررسی امتیازات عکسبرداری

نور و کنتراست

پرچمدار هوآوی در این بخش امتیاز ۹۸ را ثبت کرده. Huawei P40 Pro تقریبا در هر شرایطی از محیط های باز و پرنور گرفته تا فضاهایی با نور محدود، عکس هایی با وضوح بالا ثبت می کند. همین امر باعث شده امتیاز این پرچمدار در بخش Exposure بهترین امتیاز دریافتی در تاریخ بررسی های DXOMARK باشد. محدوده دینامیکی خوب هم یکی از نقاط قوت دوربین این گوشی هوشمند است؛ امری که باعث شده جزئیات کافی را در محیط های با های لایت یا سایه مشاهده کنیم.نور و کنتراست

رنگ

گوشی جدید هوآوی در این بخش موفق شده امتیاز ۸۸ را به خود اختصصاص دهد. سیستم جدید توازن نور سفید هوآوی که بر پایه استفاده از هوش مصنوعی توسعه یافته،کنار سنسور چندطیفی این گوشی عملکرد خوبی داشته و رنگ های چشم نوازی را در عکس برداری از اکثر صحنه ها ثبت کرده است. تنها در برخی پرتره ها هاله جزئی قرمز مشاهده می شود.رنگ

فوکوس خودکار

در بخش فوکوس خودکار امتیاز Huawei P40 Pro برابر با ۱۰۰ است. سیستم جدید فوکوس خودکار ارائه شده از طرف متخصصان هوآوی با امکان تشخیص فاز دوگانه از طریق تمامی پیکسل ها عملکرد درخشان خود را در بررسی DXOMARK به نمایش گذاشته است. امری که باعث شده متخصصان این وب سایت اعلام کنند بهترین عملکرد فوکوس خودکاری بوده که تاکنون در گوشی های هوشمند شاهد بوده اند.

بافت تصویر و مدیریت نویز

امتیاز ۸۴ برای بافت تصاویر و امتیاز ۸۱ برای مدیریت نویز دوربین Huawei P40 Pro ثبت شده است. امتیازی که این محصول را در میان بهترین ها قرار می دهد. DXOMARK مدعی شده با درنظر گرفتن توازن میان بافت تصویر و مدیریت نویز می توان پرچمدار هوآوی را با توجه به جزئیات عالی و مدیریت خوب نویز، در صدر جدول قرار دارد.

آرتیفکت (خطا در پردازش تصویر)

بر مبنای بررسی DXOMARK، گوشی هوشمند Huawei P40 Pro انواع آرتیفکت های تصویر را به خوبی کنترل کرده تا بالاترین امتیاز ممکن یعنی عدد ۸۶ را به ثبت برساند.

بزرگنمایی

Huawei P40 Pro در این بخش امتیاز ۱۱۵ را بدست آورده است. با استفاده از قابلیت بزرگ نمایی پرچمدار هوآوی می تواند جزئیات بیشتری را در مقایسه با دیگر گوشی های هوشمند مجهز به امکان بزرگنمایی ثبت کند و مدیریت نویز را هم به خوبی انجام دهد. متخصصان DXOMARK معتقدند توانایی این گوشی در بزرگ نمایی روی سوژه های مستقر در فواصل بیشتر، مشهودتر است.

بوکه

امتیاز Huawei P40 Pro در بخش بوکه ۷۵ است. جداسازی مناسب سوژه از پس زمینه و ارائه مناسب این قابلیت در کنار جزئیات قابل قبول از مواردی است که باعث شده پرچمدار هوآوی در این بخش هم بهترین امتیاز را در میان گوشی های هوشمند دریافت کند.بوکه

شب

Huawei P40 Pro با توجه به نتایج خوب موفق شده مرزهای عملکرد عکس برداری در نور شب را جابه جا کرده و امتیاز ۷۰ را ثبت کند. قابلیت Night Mode این محصول هم دست یابی به نور مناسب تر را ممکن ساخته است.

عملکرد در ضبط ویدئو

Huawei P40 Pro با ثبت امتیاز ۱۰۵ موفق شده بهترین نتیجه در تاریخچه بررسی گوشی های هوشمند در DXOMARK را کسب کند. محدوده دینامیکی خوب، نور مناسب و رنگ های چشم نواز کنار توازن مناسب نور سفید از جمله دلایل ثبت این امتیاز است.

جمع بندی

با توجه به موارد بالا و بررسی حرفه ای که توسط DXOMARK انجام شده، باید Huawei P40 Pro را در بحث عملکرد دوربین، نه تنها برای برند هوآوی بلکه برای تمامی گوشی های هوشمند موجود در بازار یک الگوی جدید به حساب آورد؛ الگویی که معیارهای در نظر گرفته شده برای عملکرد خوب دوربین را تا حد زیادی تغییر داده و در رتبه اول بالاترین کیفیت تصویربرداری با موبایل قرار گرفته است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32505

برچسب ها

ثبت نظر

-