اگر شما هم دارو مصرف می کنید، این مطلب را حتما بخوانید!

  • کد خبر : 32380
  • 14 مرداد 1400 - 12:10
اگر شما هم دارو مصرف می کنید، این مطلب را حتما بخوانید!

نیوز:همه ما یک ظرف دارو در خانه داریم.برخی ها باید بصورت روزانه دارو استفاده کنند که بهتر است یک سری نکات را رعایت کنند. انجام دادن برخی کار ها تاثیر دارو ها را افزایش یا کاهش می دهند به همین دلیل پزشکان تاکید می کنند برخی دارو ها پس یا پیش از صرف غذا مصرف شوند.

دوش گرفتن با آب گرم

دوش گفتن با آب گرم پس از مصرف مسکن های قوی مانند فنتانیل، اکسی کودون و بوپرنورفین خطرناک است. آب گرم سبب گشاد شدن رگ های خونی و تسریع گردش خون شده و تاثیر دارو ها را بر اندام های حیاتی تشدید خواهد کرد. همچنین گرما بر دارو ها تاثیر منفی گذاشته و آن ها را فاسد خواهد کرد.

باز کردن پوشش کپسول

هرگز پوشش کپسول را باز نکنید. اکثر کپسول ها دارای پوشش مخصوصی هستند که دارو را به تدریج وارد جریان خون می کنند. شکافتن پوشش کپسول سبب ورود یکباره دارو به گردش خون شده که بسیار خطرناک خواهد بود.

مصرف دارو

مصرف هم زمان دارو ها

مصرف هم زمان دارو ها با یکدیگر خطرناک است و سبب بستری شدن افراد در بیمارستان می شود. دارو ها بر یکدیگر تاثیر می گذارند و با کاهش یا افزایش تاثیر یکدیگر سبب بروز خونریزی داخلی و جراحت در بدن خواهند شد.

>>>بیشتر بخوانید:

مصرف داروهایی که باعث اضافه وزن میشوند

مصرف دارو با آب میوه ممنوع است

باید بدانید که آب تمامی میوه ها برای بدن بسیار مفید بوده، اما مصرف هرگونه دارو به همراه آبمیوه آن ها بسیار خطرناک است و حتی در مواردی خطر مرگ را به همراه خواهند داشت. انواع مختلفی از داروها وجود دارند که با مواد موجود در آب میوه ها تداخل پیدا می کنند. دارو هایی که برای درمان ریتم غیرطبیعی قلب، آلرژی، اضطراب، آسم، لخته های خونی، سرطان، سرفه، افسردگی، صرع، پرفشاری خون، کلسترول بالا، عفونت، سکته های مغزی و قلبی مصرف می شوند، دارای چنین خاصیتی هستند. حتما بعد از مصرف دارو تا نیم ساعت هیچ گونه میوه یا آب میوه ای استفاده نکنید.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32380
-