بازی پرسپولیس من را یاد حرف های «فرگوسن» و «نیمار» می اندازد

  • کد خبر : 323415
  • 25 آذر 1399 - 21:27
بازی پرسپولیس من را یاد حرف های «فرگوسن» و «نیمار» می اندازد

امیر حاج رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دیدار فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا بین تیم‌های فوتبال پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی گفت: دو فصل پیش هم پرسپولیس به فینال رسید؛ اگرچه این بازی با قهرمانی پرسپولیس همراه بود اما صحنه‌های باشکوهی را رقم زد که به عزت هواداران ایرانی افزود. برگزاری دیدار برگشت همچون همایش ملی بود که جهان دید. تمام رهبران جهان فوتبال به تهران آمدند و بسیاری از افراد توانستند ایران را ببینند. فرهنگ ایرانی از سوی هواداران فوتبال در ایران به نمایش درآمد.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران افزود: بر هیچکس پوشیده نیست لذتی در فینال هر تورنمنتی بالاتر از گرفتن جام نیست اما به نظرم پرسپولیس توانست در آن بازی، فرهنگ ایرانی را به رخ بکشد. حالا قرار است یک بار دیگر تاریخ برایمان در کشور قطر تکرار شود.

کارشناس فوتبال ایران درباره حضور اولسان هیوندای کره جنوبی در فینال تاکید کرد: کره جنوبی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیاست. ورزش این کشور هم ساختار ویژه ای دارد. این موضوع کمک زیادی به صعود اولسان کره جنوبی به فینال داشته است. آنها هدفمند رفتار می‌کنند و تیمی بالا می‌آید که بهتر توانسته است تئوری‌های از پیش تعیین شده خود را عملی کند.

وی درباره شانس دو تیم برای کسب جام قهرمانی افزود: دیدار بین دو تیم مسلح به علم و دانش و تیمی دارای انگیزه است. از لحاظ معادلات فوتبالی، کفه ترازو برای اولسان هیوندای کره جنوبی سنگینی می‌کند اما انگیزه پرسپولیسی‌ها چندین برابر است. به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست.

حاج رضایی تصریح کرد: این بازی من را یاد صحبت‌های «الکس فرگوسن» می‌اندازد. او درباره اصلی ترین دلیل موفقیت خود هنگام هدایت منچستریونایتد گفت: همواره در دوران مربیگری بازیکنان با انگیزه را به بازیکنان با استعداد ترجیح می‌دادم. فرگوسن اعتقاد داشت بازیکن نیاز به کارایی دارد و فوتبالیست با وجود انگیزه می‌تواند نمایش خوب داشته باشد. الان هم من فکر می‌کنم انگیزه‌ها می‌توانند خودنمایی کنند و قهرمان را تعیین کنند.

کارشناس فوتبال ایران درباره احتمال موفقیت این تیم با وجود سه محروم در دیدار فینال گفت: پرسپولیس راه خیلی سختی برای فینال طی کرد. حتی تلاش‌های مذبوحانه النصر عربستان برای باطل کردن حضور پرسپولیس در فینال هم جواب نداد. این دیدار بیشتر از ابعاد فنی دارای تقابل روانی است. انگیزه بازیکنان پرسپولیس و اعتماد آنها به کار تیمی می‌تواند مهم‌ترین اصل در این مسیر باشد.

حاج رضایی یادآور شد: امیدوارم کادر فنی و مدیریت پرسپولیس توانسته باشد در همین مدت، روحیه بازیکنان را در بهترین شرایط قرار دهد.

وی درباره احتمال قهرمانی پرسپولیس با انگیزه‌ای که اعضای این تیم دارند نیز نقل قول جالبی از ستاره تیم ملی فوتبال برزیل کرد و گفت: «نیمار» وقتی با بارسلونا مقابل پاری سن ژرمن بازی کرد و این تیم نیاز به ۶ گل داشت می‌گوید در آن لحظات تنها به یک چیز فکر می‌کردم این بود وقتی یک درصد شانس داشته باشیم ۹۹ درصد امید داریم.

کارشناس فوتبال ایران خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نمی‌توان دیگر چنین دیدارهایی را پیش بینی کرد. من خودم امیدوارم پرسپولیس قهرمانی را با خود به ایران بیاورد تا نگاه تمام دنیا بار دیگر به ایران خیره شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=323415

ثبت نظر

-