⁣اتاق فرد مبتلا به کرونا چه شرایطی باید داشته باشد؟

  • کد خبر : 32300
  • 15 فروردین 1399 - 22:11
⁣اتاق فرد مبتلا به کرونا چه شرایطی باید داشته باشد؟

باشگاه خبرنگاران/ به دلیل آنکه کرونا از خانواده بیماری های ویروسی است همواره استراحت و قرنطینه خانگی یکی از روش های طی کردن دوره این نوع بیماری ها محسوب می شود؛ اما با توجه به خاص بودن ویروس کرونا در مقایسه با دیگر ویروس های این خانواده باید به نکات مهمی در قرنطینه خانگی توجه کرد.

علائم کرونا در مراحل اولیه اغلب به صورت سرفه و گلودرد مشاهده می شود که در ادامه ممکن است فرد مبتلا تب هم داشته باشد بنابراین بهتر است در این دوره اپیدمی در منزل بماند و استراحت کند تا بهبود یابد.

در ادامه باید گفت که کرونا می تواند خفیف، متوسط و شدید باشد؛ فرم خفیف بودن این بیماری را پزشک تشخیص داده و در صورت تشخیص خفیف بودن کرونا و با نظر پزشک، فرد مبتلا به کرونا در خانه استراحت می کند.

باید به این نکته توجه داشت که بیمار مبتلا به کرونا در خانه، اتاق مجزا داشته باشد که این اتاق باید شرایط خاصی مانند موارد زیر را دارا باشد:

در اولین مرحله باید بدانیم اتاق مورد نظر حتماً تهویه مناسب داشته و پنجره ای به بیرون داشته باشد تا هوای داخل اتاق به طور مرتب عوض شود.

طبق توصیه های متعدد متخصصان عفونی با توجه به ماندگاری ویروس کرونا بر سطوح مختلف، اگر فرد مبتلا به کرونا نیاز به سرویس های بهداشتی و حمام داشت، باید برای خارج شدن از اتاق خود ماسک معمولی بزند و از تماس با وسایل منزل تا حد امکان خود داری کند همچنین متخصصان توصیه می کنند بعد از حمام و سرویس بهداشتی این مکان ها حتما ضدعفونی شوند.

⁣فردی که از بیمار مراقبت می کند باید از ماسک استفاده کند تا خود او مبتلا به ویروس کرونا نشود همچنین در ارتباط با بیمار باید و غذای او را در اتاق مورد نظر تحویل دهد تا مصرف کند و به طور تدریجی علائم این بیماری برطرف شود.

باید به این نکته توجه داشت علی رغم اینکه این ویروس قدرت شیوع زیادی دارد، بسیاری از افرادی که به آن مبتلا می شوند، بهبود می یابند؛ بنابراین از افزایش نگرانی و استرس خودداری کنید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32300

برچسب ها

ثبت نظر

-